Na Malé scéně je zpátky kabaret

Na Malé scéně je zpátky kabaret
Uherské Hradiště Kultura 01 / 09 / 2014

Slovácké divadlo se vrhlo do nové sezóny opravdu zhurta. Na dnešní, pondělní večer už totiž připravilo premiéru. Proběhne na Malé scéně a nese název Fraška a la krab (Krabaret).
O co v ní půjde? „Je to kabaretní večer s vtipnými skeči i s písničkami, zároveň se jím však vine komediální milostná linka mladého páru, který řeší problémy s láskou,“ prozrazuje režisérka novinky Martina Schlegelová s tím, že autor Milan Šotek hru napsal speciálně na tělo uherskohradišťským hercům.
„Pokud autor píše pro konkrétní soubor, je to vždycky skvělé. Může tak využít všech jeho předností. A práce je to pak většinou příjemná, protože se v ní herci dobře cítí,“ říká režisérka, která se slováckými herci pracuje už potřetí. „Při Krabaretu jsem poznala další členy souboru, protože jsem se poprvé sešla s Davidem Vaculíkem a poprvé pořádně s Petrem Čagánkem, ale ještě mi pořád někteří chybí do sbírky,“ směje se Martina Schlegelová. Kromě dvou jmenovaných herců obsadila do hlavních rolí partnerské dvojice Jiřího Hejcmana a Kláru Vojtkovou.
„Do Hradiště se vracím vždycky ráda. Je tu moc dobrý soubor, vstřícné publikum. A pracuje se tu klidněji než v Praze, už proto, že člověk bydlí v divadle, a pořád tedy někam nepřejíždí, neztrácí tak čas a soustředění. Kromě toho mám ráda okolí, takže si to vždycky trochu užiju i jako dovolenou,“ uzavírá režisérka a potvrzuje tím postřehy ostatních režisérů, pro které je práce ve Slováckém divadle pokaždé velkým zážitkem.
Novinka Krabaret navazující na slavná léta uherskohradišťských kabaretů bude mít premiéru dnes, v pondělí od 19.00 na Malé scéně Slováckého divadla.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace