Na Rychlé šípy přijeli až z Chicaga

Na Rychlé šípy přijeli až z Chicaga
Uherské Hradiště Kultura 05 / 03 / 2013

Komedie Slováckého divadla Rychlé šípy je nepřekonatelný fenomén. Hraje se třináctým rokem, naživo ji vidělo skoro 100.000 diváků, u obrazovek televizí a počítačů zhlédly ukázky miliony. A stále se na ně sjíždějí diváci z celé republiky. I když - teď je možné říct, že už z celého světa. Na poslední reprízu totiž zavítali krajané žijící v Chicagu. Už před lety se o hře dozvěděli a byli jí tak nadšení, že ji za oceánem sami nazkoušeli. Minulý týden se přijeli osobně podívat, jestli ji hrají správně.
„Na posledním představení jsme měli vzácnou návštěvu. Ze Spojených států dorazili představitelé Jindy Hojera a Mirka Dušína,“ říká s úsměvem herec a mluvčí divadla Josef Kubáník s tím, že se oba pánové přiznali, že znají úplně zpaměti všechny postavy a jejich snem bylo spatřit je naživo. To se jim povedlo. Tím ale perličky toho večera nekončily. Pro podpis si za herci přišla i nesmělá divačka, která všem oznámila, že ten den má dvacáté výročí. „Mysleli jsme, že s manželem, ale pak se přiznala, že ten večer viděla Šípy už po dvacáté,“ objasňuje jediná ženská zástupkyně v komedii Jitka Josková.
Rychlé šípy se navíc staly objektem zájmu štábu České televize, která o Slováckém divadle natáčela dokument s názvem Slovácký fenomén aneb O Uherském Hradišti, kde sídlí divadelní bůh. Vysílat se bude už za 14 dnů a ukázky z představení v něm nebudou chybět.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace