Na Slováckém létě jsem jako doma! vzkazuje Pokáč

Na Slováckém létě jsem jako doma! vzkazuje Pokáč
Foto: archiv Slovácké léto
Uherské Hradiště Kultura 23 / 06 / 2024

Slovácké léto je sportovně-kulturní festival, který na začátku prázdnin roztančí a rozhýbe Uherské Hradiště. Letos se ve dnech 28. června - 7. července koná 17. ročník, který nabídne stálice, jako jsou Argema, Alkehol, No Name nebo Iné Kafe. Po loňském úspěchu se vrátí také Kapitán Demo a Pokáč. A poprvé se představí Vypsaná Fixa a Majk Spirit.

Zahajovací a jediný placený koncert bude patřit jedné z nejzářivějších hvězd českého hudebního nebe, kapele Olympic.

Populární písničkář Pokáč se na festivalu Slovácké léto poprvé představil v roce 2020, kdy z důvodu koronavirových opatření vystoupil na městském stadionu. Poté už se přesunul do centra města a jeho další hradišťské koncerty kompletně zaplnily Masarykovo náměstí. Letos se fanoušci chytlavých songů bývalého ajťáka a dnešní hvězdy české pop music dočkají vystoupení ve středu 3. července.

 Honzo, proč jste vlastně kdysi začal skládat, zpívat a hrát?

Bavila mě matika a počítače, ale moc na to nešlo balit holky, tak jsem vzal do ruky kytaru a naučil se tři akordy. Balit holky mi na to stejně moc nešlo, ale začalo mě to hrozně bavit, tak to dělám doteď. (smích)

 Pamatujete si ještě na svou úplně první písničku?

Jasně, je to písnička Zima, dodnes k dohledání kdesi v temných zákoutích internetu.

Co přivezete posluchačům na Slovácké léto do Uherského Hradiště?

Přivezu kytaru, a pokud nezapomenu ukulele, tak i ukulele. A taky spoustu písniček, starý, nový, středně starý... Přijďte poslechnout a uvidíte, respektive uslyšíte!

Léto je pro vás především ve znamení koncertů. Stane se vám někdy, že najednou vůbec netušíte, ve kterém městě hrajete?

Je fakt, že než vlezu na pódium, tak se ještě zeptám, kde to vlastně jsem, ale ve většině případů to jen potvrdí moji domněnku. Když teda nepočítám Slovácký léto v Uherském Hradišti, tam jsem jako doma!

 Až vám tenhle letní maraton skončí, co plánujete dál? Bahamy, nebo další O2 aréna?

(smích) Bahamy zní fajn, O2 arena byla taky fajn, tak uvidíme, nechte se překvapit!

Tagy článku

TOPlist