Na Slovácko přichází muzikál Cikáni jdou do nebe

Na Slovácko přichází muzikál Cikáni jdou do nebe
Foto: archiv divadla  /  Radek Balaš.
Uherské Hradiště Kultura 02 / 09 / 2010

Patříte-li mezi předplatitele Slováckého divadla a jste spokojeni s letošním rokem, pak si nemyslete, že herci vystříleli všechnu munici. Naopak. Ještě se máte nač těšit. Velkolepé finále totiž přichází právě teď. Je jím emocemi nabitý muzikál Cikáni jdou do nebe.
„Chtěli jsme sezonu ukončit velkým projektem a poděkovat jím divákům za přízeň v letošním roce. Muzikál Cikáni jdou do nebe je podle nás tím pravým,“ myslí si herec a mluvčí divadla Josef Kubáník. A když velký projekt, tak s těmi nejlepšími, kteří jsou v republice k mání, pokračovali v ambiciózním plánu slováčtí divadelníci. A oslovili skutečnou špičku. Režiséra Radka Balaše, kterého doprovázejí výtvarníci Jozef Ciller a Jolana Izbická a muzikant Petr Malásek.
K představení jednotlivých tvůrců stačí pár vět. Radek Balaš zná uherskohradišťskou scénu tak dobře, že platí: co titul, to klenot. Důkazem je neustále vyprodaný muzikál Donaha! či jeho mladší sestřička Adéla ještě nevečeřela. Muzikál Cikáni jdou do nebe je podle jeho slov srdeční záležitost. Diváci se tedy mají nač těšit i tentokrát.
Jozef Ciller je scénografem, jenž spolupracuje s nejlepšími divadly u nás i na Slovensku včetně Národních divadel. Získal dvě zlaté a jednu stříbrnou medaili na Pražském Quadriennale. Byl oceněn medailí na Triennale Novi Sad, získal cenu The Guardian Critisc Choice Edinburg.
Jeho kolegyně Jolana Izbická je výtvarnicí kostýmů, která u nás oblékala mnohé velké divadelní a filmové hvězdy. Ne nadarmo s ní režisér Balaš spolupracuje už poněkolikáté.
A Petr Malásek? Toho zná každý, kdo zavítal na některý z koncertů Hany Hegerové či Lucie Bílé. Je nepostradatelným hudebním společníkem všude, kde se děje něco velkého. I on patří do týmu, který začal ve Slováckém divadle připravovat muzikál Cikáni jdou do nebe. A kdo vytvoří hlavní role na prknech uherskohradišťské scény? To se dozvíte za týden!

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace