Na Štěpána do divadla na pohádku

Na Štěpána do divadla na pohádku
Foto: Marek MALŮŠEK  /  Voňanvá pohádka.
Uherské Hradiště Kultura 24 / 12 / 2019

Stalo se už každoročním zvykem, že Slovácké divadlo uvádí na druhý svátek vánoční pohádku. Nejinak tomu bude i letos a hrát se budou hned dva příběhy pro nejmenší diváky.

26. 12. 15.00 Anička a bylinkové kouzlo
Původní veršovaný muzikál vtipně seznamuje s kouzelnou mocí bylinek diváky napříč generacemi. Malá Anička objeví kouzelný svět bylinek a musí se postavit svému tátovi, aby zachránila bylinkám jejich louku. Aniččin táta se totiž na louce chystá stavět obchodní centrum. Podaří se holčičce tátu přesvědčit a zachránit tak louku pro bylinky? A jakou roli v tom budou hrát kouzla a písničky?
Autory pohádkového muzikálu pro každého jsou skladatel Josef Fojta a textař a libretista Emanuel Míšek, kteří už v minulosti se Slováckým divadlem spolupracovali na Pohádce do dlaně. „S myšlenkou na Aničku a bylinkové kouzlo přišel Eman a bylo to krásné. Bylo to u nich na chalupě, kde řekl: „Udělejme něco, co je pro děti a tématem jsou bylinky.“ Bavilo nás to a těšilo,“ uvedl Josef Fojta. Režisérem je Jakub Maceček, který do hlavních rolí obsadil Terezu Hrabalovou, Pavla Hromádku, Pavlínu a Jiřího Hejcmanovy a další.

26. 12. 15.00 Bílá velryba (Malá scéna)
Velkolepý příběh o zaslepeném boji s přírodou Bílá velryba nastudoval se souborem režisér Michal Skočovský. Román amerického autora Hermana Melvilla z roku 1851 uvedlo Slovácké divadlo v loňském roce v české premiéře. „Herman Melville patří k největším americkým autorům 19. století. Bílá velryba je také encyklopedií velrybářství, ale i složitý teologický román inspirovaný biblickým příběhem o Jonášovi, na který navazují jednotlivé postavy hry,“ řekla dramaturgyně Markéta Špetíková.
„Naše Bílá velryba je komorní a intenzivní, určena je pro třetí až šestou třídu,“ řekl režisér dobrodružného příběhu pro nejmladší publikum Michal Skočovský. „Bílou velrybu jsem zvolil proto, že je v ní i nádech ekologie a věnuje se tématu výlovu velryb,“ doplnil režisér. Hlavní role vytvořili Martin Hudec, Petr Čagánek a další.

banner

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace