Napínavá Oleanna už tuto neděli

Napínavá Oleanna už tuto neděli
Uherské Hradiště Kultura 25 / 10 / 2012

Už tuto neděli se příznivci Slováckého divadla dočkají další novinky. Od 16.00 proběhne na Malé scéně veřejná generálka napínavého příběhu s názvem Oleanna. O čem je?
„Hra Davida Mameta, kterou sám rovněž v roce 1994 natočil i jako filmový snímek, je brilantně napsaným psychologickým dialogem,“ přibližuje dramaturgyně Iva Šulajová s tím, že jde o příběh úspěšného profesora a neúspěšné studentky, která se pustí i do tak nebezpečného obvinění, jakým je sexuální obtěžování. „Název Oleanna ironicky odkazuje k populární americké písni o utopické zemi, kde pečení holubi lítají do huby,“ dodává dramaturgyně a připomíná, že novinka je další skvělou možností sledovat divadlo až z nebezpečné blízkosti, kde budou mít diváci herce takřka na dosah. Režisérem je Michal Zetel, jenž patří k výrazným osobnostem brněnského Buranteatru.
Do hlavních rolí režisér obsadil Kláru Vojtkovou a Pavla Hromádku. „Postavu Carol jsem dlouho poznávala, tato studentka vysoké školy je pro mě ale zvláštním stvořením. Jedná rozporuplně, řekla bych nečitelně. Je chytřejší, než se zdá, a zároveň hloupější, než se zdá. Jako by nepatřila do tohoto světa, nerozuměla mu. Odmítá konvence, které jsou však nezbytné pro to, aby v něm fungovala. Je velmi emocionálně nevyrovnaná, zraněná, asociální. Pochybuje o své ceně a svém místě ve světě. Chce změnu a je v tom velmi důsledná,“ přibližuje svoji roli Klára Vojtková.
Vůbec prvního uvedení hry Oleanna se diváci dočkají tuto neděli v 16.00, hned následující den je čeká slavnostní premiéra.

Tagy článku

TOPlist