Nechte se sežrat Adélou

Nechte se sežrat Adélou
Foto: zam  /  Adéla pojídá Jirku Hejcmana.
Uherské Hradiště Kultura 12 / 12 / 2009

Kde jsou ty časy, kdy byly pod stromečkem nejoblíbenějšími dárky rychlovarná konvice či značkové tričko. Dnes je všechno jinak. Darují se seskoky z letadel, ale také lístky do divadla. V tom uherskohradišťském to moc dobře vědí a připravili se na to.
Pětačtyřicátou reprízu bude mít masožravá květina Adéla. Muzikál režiséra Radka Balaše Adéla ještě nevečeřela patří k nejúspěšnějším hudebním titulům divadla. V divadle si pozoruhodnost projektu uvědomují a snaží se uspokojit divácký zájem co nejlépe. „Víme, že o Adélu je velký zájem, a proto jsme na poslední dny roku nasadili hned dvě reprízy. Počítáme, že lístky na ně budou těšit diváky pod vánočním stromečkem,“ domnívá se herec a mluvčí divadla Josef Kubáník a dodává, že lístky na 28. i 29. prosince jsou stále v prodeji.
Mnozí diváci potěší blízké i předplatným na rok 2010. Díky němu ušetří hodně peněz, ale i několikahodinová čekání na vstupenky u tak atraktivních titulů, jako je Harold a Maude s Květou Fialovou v hlavní roli, muzikál Cikáni jdou do nebe v režii mistra muzikálů Radka Balaše, komedie Penzion pro svobodné pány, ale také česká premiéra hry od nositelky Nobelovy ceny za literaturu Elfriede Jelinek Bambiland. „Počty předplatitelů uzavřeme až v lednu, ale předpokládáme, že se dotkneme dalšího rekordu. Všechno nasvědčuje tomu, že pokoříme hranici 7 500 předplatitelů, což je jedno z nejvyšších čísel v republice. Dokonce jsme zřídili novou předplatitelskou skupinu, i ta je už ale úplně vyprodaná. Nicméně diváci, kteří o předplatné stojí, se stále mohou hlásit. Nikdo z nich neodejde s prázdnou,“ slibuje před Vánoci Josef Kubáník. Podle fronty, kterou je denně možné vidět u divadelní pokladny, nemusí nikoho moc pobízet.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace