Nikdy jsem o Harleji nepochyboval a vždycky jsem pro něj dýchal

Nikdy jsem o Harleji nepochyboval a vždycky jsem pro něj dýchal
Foto: archiv kapely
Zlín Kultura 03 / 08 / 2021

Skupina Harlej slaví 25. výročí. Sice o rok později, ale ve velkém stylu! Jednou z osmi zastávek bude tradičně Zlín. A pokud to počasí a hygienická pravidla dovolí, rozbalí hudebníci svůj krámek s písničkami v pátek 6. srpna na parkovišti před klubem Masters of Rock cafe na Čepkově. Areál se otevře po 17.00 a každý z účastníků musí doložit očkovaní nebo test a je povinnen dodržovat aktuálně platná hygienická opatření.

Rád hraju na místech, kde jsem ještě nehrál!

Jelikož se jedná o výroční koncert, velkolepou scénu umocní LED projekce, spousta efektů a nezapomenutelní atmosféra, kterou vytvoří příznivci. Jako předkapela vystoupí Jaksi Taksi.
"Koncert je v podstatě úplně stejný tak, jak jsme ho připravovali vloni," potvrdil Toník Rauer, kapelník a kytarista Harleje.

Proč?

Měli jsme jasnou představu, jak má vypadat, a hodně lidí strávilo dost času tím, aby tak mohl proběhnout, takže se držíme původního plánu. Myslím, že se to našim fandům bude líbit.

Pandemie se do života kapely promítla jen v negativní míře?

Mě osobně a samozřejmě i celý Harlej a lidi kolem strašně baví muzika a hraní. Pro mě jsou hudba a koncerty celý život, miluju to, a tím pádem jsem prostě nemohl najít nic pozitivního na situaci, která mi to sebrala. Nebude to období, na které budu vzpomínat, ale spíš se budu snažit zapomenout.

Turné se přestěhovalo z kulturáků do venkovních prostor. Máš raději turné pod širým nebem?

To není tím, že bychom měli venkovní koncerty raději, ale kapacitně jsme byli nucený přesunout turné ven, protože nebylo jasný, kdy by mohlo ve vnitřních prostorách proběhnout, a my jsme chtěli, aby naši fandové nečekali zbytečně dalších pár měsíců. Chtěli jsme ten přesun ven udělat už vloni, ale stihli jsme pouze Plzeň a České Budějovice a přišlo další omezení a zákaz akcí. 

Ani areál, ani park, ale parkoviště před nákupákem. Netradiční místo, nebo znáte ještě exotičtější ve vaší historii?

Vlastně nevím, ale myslím si, že to není tak netradiční místo, je to vedle jednoho z nejlepších rockových sálů u nás, takže tam ta správná atmosféra určitě bude. Hodně se na to těším. A rád hraju ne místech, kde jsem ještě nehrál.

Když už vzpomínáme a vy slavíte 25 let, jak se vzpomínky promítnou do koncertu ve Zlíně?

Promítnou se do playlistu. Hrajeme průřez celou historii, i když v podstatě hrajeme opět to, co považujeme za nejoblíbenější věci našich fandů. Ten koncert je pro ně a na nás je pokusit se je co nejvíce pobavit, příjemně naladit a pomoci jim na chvíli zapomenout na problémy, který třeba mají.

Na které období Harleje nejraději vzpomínáš ty?

Pro mě neexistuje nějaké období, pro mě existuje Harlej, kterým žiju a se kterým žiju. Někdy to třeba nebylo úplně růžový, ale vždycky to bylo to, co jsem chtěl dělat, bavilo mě to a věřil jsem tomu. Nikdy jsem o Harleji nepochyboval a vždycky jsem pro něj dýchal. Mám prostě Harlej rád a věřím, že budeme ještě dlouho hrát a bavit se my i lidé, kteří mají naší muziku rádi.

Galerie

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace