Nikola Mucha si na Mír přijede napravit reputaci

Nikola Mucha si na Mír přijede napravit reputaci
Foto: archiv kapely  /  S Muchou se nudit rozhodně nebudete.
Uherské Hradiště Kultura 14 / 02 / 2018

Současnou mládež vidím jako shrbená, vypleštěná, vyblikaná monstra s prsty plné mozolů z toho věčnýho ťukání po displeji...

Kapela Mucha se zajímavou, kontroverzní frontmankou Nikolou Muchou přijede i s oblíbenou spřátelenou kapelou Květy v pátek 16. února od 20.00 do klubu Mír. Se zpěvačkou, která zaujala svým vystupováním, podivným účesem a provokativními písněmi oslavující mužskou neschopnost, genderovou nespravedlnost jsme probrali život i její osobní proměny...

Jak vlastně vznikl fenomén punkerky Nikoly Muchy? Někde jste řekla: Můj ksicht mě možná předurčil k tomu být v uvozovkách slavná. Bylo to opravdu jen ksichtem?
Myslím, že to bylo velký štěstí. Rozhodně to nemám vydřený stupnicemi na kytaru, nevím, jestli je to vidět, ale já na ni opravdu neumím moc hrát. Zpívám jako hezky, myslím, ale taky to není nic, z čeho by si každý sednul na pl. Texty jsou, myslím, srandovní. Nejvíc ty, kterým se u zrodu směju sama. Myslím, že mám fakt dobrou kapelu. Myslím, že jim to málo říkám. Myslím, že bych nad tím moc přemýšlet neměla.

Od drzé zpívající holky jste ušla kus cesty a stala jste se „dvojmámou - jak se daří kloubit vaši tvorbu a koncertování s rodinou?
Jde to. Náramně to spolu jde. Ale je to furt o hledání rovnováhy. Od začátku listopadu do půlky prosince jsem měla asi 25 koncertů, který spočívaly v několikadenních výjezdech úplně pryč, takže jsem se poprvé i probouzela bez miminka. Dost jsem to na těch hotelech ze začátku oplakávala, pak už to bylo lepší. No a teď jsme pro změnu už strašně dlouho nekoncertovali a já snad začnu péct, plést... už se nemůžu dočkat koncertu na Míru. Bude, když nepočítám bytový koncert v Krkonoších, první po skoro dvou měsících.

S oblibou se o vás říká: To je ta punkerka, která v podstatě nenávidí chlapy. Platí to i po tom, co jste se vdala a máte kolem sebe fajn kluky v kapele?
Já jen zpívám, že jsou koi. To není o nenávisti, dnes tolik skloňované. Naopak. Z toho sálá láska. (úsměv)

Naše poslední deska už není tak divoká... i když si děláte srandu z fejsbukářů, mazánků, ... Jak vlastně vnímáte sociální sítě a život na síti? Jak vidíte budoucnost současné mladé generace?
Vidím to na shrbená, vypleštěná, vyblikaná monstra s obříma očima překrytýma google brýlema a prsty plné mozolů z toho věčnýho ťukání po displeji, čerstvý vzduch v bombách z ebaye a minimum citu, ostrá cenzura a tvrdý pokuty za vyřčené komplimenty degradující ženy - např.: Vám to dnes ale sluší, Renatko.
O co nudnější, lépe řečeno vyklidněnější je můj osobní život, o to víc vnímám, co se děje kolem. Někdy mám pocit, že je to všechno postavený na hlavu. O to, že nebudu mít o čem zpívat, se vážně nebojím.

Jakým směrem kráčíte vy osobně?
Deska, dítě, deska, dítě... a pak jednou snad konečně bezstarostné mládí.

Na co se mohou fanoušci na Míru těšit?
Na naše nové písničky. Na mý nový háro. A taky to snad zvládnu lépe než minule. V Míru mám takový smutný zářez. Třetí koncert v řadě. Měla jsem angínu, byla jsem v šestým měsíci, odešel hlas, kelímky létaly, ...

autor: IVA PAŠKOVÁ
TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace