Nivnice ve víru country

Nivnice ve víru country
Foto: archiv Kentucky  /  KENTUCKY Nivnice
Nivnice Kultura 11 / 06 / 2010

Už tomu bude rok, co si country tanečníci z Nivnice odnesli putovní pohár z prvního ročníku Festivalu tanečních country skupin, který se konal v Prakšicích. Po jeho přijetí se zavázali, že tato aktivita zůstane živá, a proto na tento víkend svolávají všechny příznivce a vyznavače country. Festival není jen pro organizované spolky z celé Moravy, ale i pro laickou veřejnost, která si může vyzkoušet za odborného dohledu základní kroky tohoto tanečního stylu.
„Slib, že letos něco uspořádáme, jsme chtěli dodržet, ale nevěděli jsme, jak to uchopit. Díky tomu, že jezdíme po různých country akcích po republice, pojali jsme to tak, že pozveme soubory z celé Moravy, abychom si mohli navzájem naše zkušenosti předat a obohatit se. Tady v regionu totiž tančíme všichni podobným stylem a se stejnými grify, komentuje Petr Bršlica za pořadatele a doplňuje, že rozhodně nepůjde o soutěžní klání. „Někdo umí víc, někdo méně, někteří už dokáží předvést i pestřejší show, proto jsme to nechali spíš jako prezentaci country skupin z různých regionů. Přijedou z Mysločovic, Brna, Pavlovic, ale chybět nebudou ani zástupci Uherskobrodska a Uherskohradišťska. Celkem přislíbilo účast čtrnáct souborů.
„Každá skupina bude mít připravené vystoupení tzv. na cédéčko s vlastní choreografií, popisuje Bršlica a rozhodným hlasem říká, že putovní pohár na sto procent opět padne do dobrých rukou. „Nechceme to hnát do extrému, protože nejde o profesionální soutěž. Pokud by pohár získal někdo jiný z okresu, který by nechtěl dál v myšlence pokračovat, mrzelo by nás to. Proto jistě najde svého nástupce a když ne, tak mu bude přidělen.
V programu návštěvníci uvidí kankánové tanečnice, scénku z Limonádového Joea, práskání bičem, lasařské dovednosti. Občerstvení, výběr ze čtyř druhů jídel plus tombola dává záruku připravenosti organizátorů k uspokojení všech vašich přání. Přehlídka bude zahájena tuto sobotu 12. června od 15.00 ve sportovní hale v Nivnici. Od 20.00 je připravena také společná zábava s country kapelou Texas z Holešova.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace