Nová pohádka o bylinkách už tuto neděli

Nová pohádka o bylinkách už tuto neděli
Foto: Marek Malůšek
Uherské Hradiště Kultura 08 / 11 / 2018

Anička a bylinkové kouzlo - to je název úplně nového pohádkového muzikálu, který už tuto neděli představí herci uherskohradišťského divadla. „Pohádku pro nás napsali Josef Fojta a Emanuel Míšek a děti čeká nejenom spousta písniček, ale i vyprávění o bylinkách,“ slibuje ředitel divadla Michal Zetel a připomíná, že po premiéře čeká nejmenší diváky také křest CD s písničkami z muzikálu, na kterém spolupracoval i Josef Somr. „Pan Somr je jeden z nejpokornějších a nejskromnějších herců, jaké znám. Je mi ctí, že alespoň takto s naším divadlem spolupracuje,“ dodal ředitel. V pohádce, kterou režíruje Jakub Maceček, se publiku představí například Klára Vojtková, Pavel Hromádka, Martin Vrtáček, Pavlína Hejcmanová, Jitka Hlaváčová a další herci. Premiéra začíná v neděli ve 14.00, na 17.00 je pro velký zájem připraveno další představení.

Tři otázky pro Kláru Vojtkovou

Kláro, pomalu, ale jistě se blíží premiéra pohádky Anička a bylinkové kouzlo, kde hraješ Aničku a Heřmánek pravý. Jak bude fungovat to střídání postav, prozradíš víc?
V žádné pohádce by neměla chybět kouzla a v té naší taky chybět nesmí, to už sám titul nedovolí. A tak ono bylinkové čarování změní Aničku i jejího tatínka k nepoznání. Nepůjde však jen o jejich vzhled, všemocná příroda promění i jejich srdce.
Anička a bylinkové kouzlo je pohádkový muzikál a největší skupinu budou tvořit malí diváci. Baví tě hrát pro děti a cítíš nějaký rozdíl mezi hraním pro dětské a dospělé publikum?
Ve Slováckém divadle budu hrát v pohádce poprvé, čili moc srovnávat nemůžu. Ale s dcerkou chodíme do divadla poměrně často, a tak znám reakce její i ostatních dětí z pozice diváka. A to miluju. Ráda sedám na balkoně a koukám nejen na jeviště, ale i na děti dole v sále. Baví mě to, dojímá mě to. Matyldě jsou skoro tři roky, je tedy „cílovkou“ tohoto kousku. Poprvé bude v hledišti a já na jevišti. Nemůžu se dočkat, až budu „vyprávět“ pohádku takovým skoro čtyřem stovkám Matylek.
Pohádku režíruje Jakub Maceček. Jak se ti s ním spolupracovalo?
S Kubou je to vždy napínavé a tvořivé a takové rošťácké, všichni se vyblbneme jak malí. Navíc od naší poslední spolupráce (Cybercomics) se Kuba i většina mých kolegů, kteří v pohádce účinkují, změnili. Mají děti, a mají tak nové radosti i starosti. A tak i Kubův smysl pro humor získal nové dimenze. Děti a rodiče to nepochybně ocení.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace