Nová pohádka v divadle

Nová pohádka v divadle
Foto: Marek Malůšek
Uherské Hradiště Kultura 24 / 09 / 2018

Zbrusu novou pohádku Anička a bylinkové kouzlo začalo připravovat uherskohradišťské Slovácké divadlo. Zahajovací zkouška pohádkového muzikálu Emanuela Míška a Josefa Fojty proběhla v netradičním duchu v Čejkovicích a divadelníci byli obklopení mátou, meduňkou, lipovým květem a dalšími dobrotami.
Herci absolvovali krátkou prohlídku areálu a ochutnat mohli čaje nebo bylinkové pivo. „Proti čaji nic nemám, ale bylinkové pivo jsem si nemohl nechat ujít,“ řekl jeden z protagonistů nové pohádky, herec Jiří Hejcman. „Krásně to tady voní a je to jedinečný zážitek,“ doplnila herečka Monika Horká.
Autory nové pohádky jsou hudebník Josef Fojta a textař a libretista Emanuel Míšek, kteří už v minulosti se Slováckým divadlem spolupracovali na Pohádce do dlaně. „S myšlenkou na Aničku a bylinkové kouzlo přišel Eman a bylo to krásné. Bylo to u nich na chalupě, kde řekl: „Udělejme něco, co je pro děti a tématem jsou bylinky.“ Bavilo nás to a těšilo,“ uvedl Josef Fojta. Premiéra se chystá na polovinu listopadu.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace