Obsaď řadu s Nájemníky

Obsaď řadu s Nájemníky
Foto: archiv divadla  /  Jirka Hejcman.
Uherské Hradiště Kultura 14 / 05 / 2013

Slovácké divadlo už tři týdny připravuje bláznivou komedii Nájemníci, která je podle mnohých expertů na smích nejlepší komedií současnosti. DOBRÝ DEN přichází s jedinečnou nabídkou. Chcete vidět Nájemníky jako úplně první ještě před premiérou? Zapojte se do hry „Obsaď řadu s Nájemníky“. Jak na to?
Každý týden přineseme otázku. Dva z vás, kteří správně odpoví, dostanou vstupenku i doprovod na uzavřenou divadelní zkoušku ve čtvrtek 6. června od 10.00, kde novinku uvidí.

O čem jsou Nájemníci?
Ztřeštěná komedie Nájemníci vypráví o nezaměstnaném Eriku Swanovi, který přišel na vychytralý způsob, jak získat sociální dávky. Jednoho dne mu ale všechno přeroste přes hlavu a on se rozhodne s podvodem skoncovat. Stačí ale jeden telefonát a všechno je jinak. Do toho se přidává důvěřivá manželka, příliš oddaná sociální pracovnice, natvrdlý strýc, zkrachovalý pohřebák a zmatený manželský poradce. V závěru pak už nikdo neví, kdo je kdo.

Tři otázky pro Jiřího Hejcmana
Co se vám honilo hlavou při prvním čtení komedie Nájemníci?
Že se musím rozloučit se synem, políbit manželku a taky rychle zasadit strom. Protože v nejbližších dvou měsících budu zcela ponořen, polapen, pohlcen do této věru zamotané komedie - alespoň mně to tak při prvních zkouškách přišlo. I když je pravdou, že všichni ostatní se marně snažili předstírat, že je jim vše úplně jasné a na konci vědí, kdo je kdo.
Prozradíte, jakou postavu budete hrát?
Erika Swana, jenž neoprávněně čerpá nepřeberné množství sociálních dávek, v momentu, kdy se rozhodne celou věc zastavit, neboť se mu celá věc začne značně vymykat z rukou, zazvoní u jeho dveří vrchní kontrolor ze sociálního úřadu a…
Stalo se vám, že jste se zamotal někdy do vlastních lží natolik, že jste nevěděl, jak z toho ven?
Párkrát se mi to v životě stalo a pokaždé jsem pak ale litoval, že jsem hned nekápl božskou. Je to pár let zpět, co jsme byli s jedním kolegou, nebudu jmenovat, vysláni našimi partnerkami pro pár vajec. Návrat do pěti minut. Davida Vaculíka ale honila mlsná, takže než jsme se nadáli (a protože byly prázdniny a my měli volno a byli jsme na dovolené), slovo dalo slovo a vínko dalo hruškovou. Zpět jsme sice dotančili na oběd, ale až následujícího dne. David se snažil předstírat (hlavně sám sobě), že jdeme včas, ale jelikož mu nebylo příliš rozumět a já lžím neholduji, vše se provalilo. Davidovi bylo špatně ještě dva dny a mně - čestnému - ještě asi týden. A to se říká, že ve víně je pravda!

Ze zákulisí Nájemníků
- Celí Nájemníci se budou odehrávat v bezprostřední blízkosti diváků. Díky tomu tak publikum uvidí sebemenší detaily a bude si moct na herce doslova sáhnout.
- Největší oříšek jsou pro herce dveře. Je jich pět, každé vedou jinam a každé skrývají jiné překvapení. Nejdůležitější je nepoplést je.
- Režisér Nájemníků Zdeněk Dušek je jedním z otců seriálu TV Nova Comeback. I díky tomu na herce klade velké komediální nároky.
- Do premiéry zbývá necelý měsíc, herci se musejí naučit 112 stran textu.
- Představitel hlavní role Jiří Hejcman se nezastaví. Z neuvěřitelných zápletek nakonec vyjde jako svůj vlastní strýček. Ale ani tím to neskončí…

Otázka čtvrtá
Slovácké divadlo bude prvním a jediným divadlem na Moravě, které Nájemníky uvede. Podle znalců jde přitom o jednu z nejlepších divadelních komedií vůbec. Dnešní otázka zní. V kterém roce ji autor Michael Cooney napsal? Své tipy zasílejte do čtvrtka 9. května (10.00) SMS zprávou na tel. číslo 903 55 07 ve tvaru DDK mezera NAJEMNICI mezera číselný tip a vaše jméno s obcí.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace