Obsaď řadu s Nájemníky

Obsaď řadu s Nájemníky
Foto: Jan Karásek  /  Andrea Nakládalová v Očistění.
Uherské Hradiště Kultura 21 / 05 / 2013

Slovácké divadlo už několik týdnů připravuje bláznivou komedii Nájemníci, která je podle mnohých expertů na smích nejlepší komedií současnosti. DOBRÝ DEN přichází s jedinečnou nabídkou. Chcete vidět Nájemníky jako úplně první ještě před premiérou? Zapojte se do hry „Obsaď řadu s Nájemníky“. Jak na to?
Každý týden přineseme otázku. Dva z vás, kteří správně odpoví, dostanou vstupenku i doprovod na uzavřenou divadelní zkoušku ve čtvrtek 6. června od 10.00, kde novinku uvidí.

O čem jsou Nájemníci?
Ztřeštěná komedie Nájemníci vypráví o nezaměstnaném Eriku Swanovi, který přišel na vychytralý způsob, jak získat sociální dávky. Jednoho dne mu ale všechno přeroste přes hlavu a on se rozhodne s podvodem skoncovat. Stačí ale jeden telefonát a všechno je jinak. Do toho se přidává důvěřivá manželka, příliš oddaná sociální pracovnice, natvrdlý strýc, zkrachovalý pohřebák a zmatený manželský poradce. V závěru pak už nikdo neví, kdo je kdo.

Tři otázky pro Andreu Nakládalovou
Co se vám honilo hlavou při prvním čtení komedie Nájemníci?
Nájemníci jsou úžasně chaotická komedie a při prvním čtení jsem si říkala - dávej pozor, aby ses v tom všem orientovala a neztratila! I přes veškerou snahu jsem se ale stejně nakonec nechala všemi těmi záměnami zmást. Je to zkrátka hra plná humoru a já mám takovéto komedie moc ráda.
Prozradíte, jakou postavu budete hrát?
U mé postavy je především důležité čtenářům napsat, že ve hře Nájemníci budu hrát, i když si po 2 hodinách budou pravděpodobně myslet, že tam hrát nebudu. Ale až se dočkají, tak mě uvidí v postavě Brandy Dixonové - snoubenky Zdeňka Trčálka.
Stalo se vám, že jste se zamotala někdy do vlastních lží natolik, že jste nevěděla, jak z toho ven?
Nemyslím si, že jsem velký lhář, ale jako asi skoro každý jsem někdy v životě lhala. Zamotat se do vlastních lží není nic těžkého - když se to rozjede, tak nevíte, co jste komu řekli, kdo ví pravdu a kdo ne. A když se na to přijde, snažíte se další lží vysvětlit lži předchozí - je to začarovaný kruh a přesně o tom jsou i Nájemníci. Příklad? Na škole jsem při jedné práci vydávala kamarádčinu vtipnou a netradiční historku za svoji - bohužel, den předtím ji kamarádka ve stejné práci použila taky. Odhalení bylo hodně trapné.

Ze zákulisí Nájemníků
- Kostýmní výtvarnicí komedie Nájemníci je Kateřina Hájková, která se podílela například na vzniku seriálu Vyprávěj.
- Jako otloukánek si bude připadat herec Pavel Hromádka. V roli strýčka George jej čeká několik nárazů do dveří, zbytek času pak stráví na jevišti v bezvědomí.
- Komedie Nájemníci stylem humoru navazuje na veleúspěšný hit Slováckého divadla 1+2=6, který už vidělo přes 33 000 diváků a pořád přicházejí další. Na 89. reprízu v polovině června tak zbývá posledních několik lístků.
- Nájemníky napsal jejich autor Michael Cooney v roce 1997. V České republice si na ně trouflo zatím jen jedno divadlo v Praze.
- Jako poslední se ve hře objeví herečka Andrea Nakládalová. Její přítomnost ale dorazí všechny. I ty, kteří se doposud ve všem vyznali.

Otázka pátá
Výtvarnice Kateřina Hájková nenechává nic náhodě. Pečlivě vybírá, kombinuje a dolaďuje všechny detaily kostýmů, aby se v nich herci mohli už tento týden představit režisérovi. Dnešní otázka zní: Kolik kostýmů diváci v Nájemnících uvidí? Své tipy zasílejte do čtvrtka 23. května do 10.00 SMS zprávou na tel. číslo 903 55 07 ve tvaru DDK mezera NAJEMNICI mezera číselný tip a vaše jméno s obcí.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace