Odešel Karel Gott..

Odešel Karel Gott..
Slovácko, Praha Kultura 02 / 10 / 2019

Publikum mně dobíjí baterky, říkával Karel Gott

Přinášíme vzpomínkový rozhovor s Božským Kájou...

Narvaný sál zaujatě sledoval mistrovo hodinové vystoupení a společně s ním pak odzpíval i slavné hity. Zatímco všichni po koncertě oblehli raut, Karel Gott v 02 hodiny ráno neúnavně uděloval autogramy zástupcům fanoušků a v zákulisí ochotně poskytl DOBRÉMU DNU rozhovor. Mistr byl příjemný a vstřícný, i když na něm byla vidět obrovská únava z náročného dne. Nejedna malá arogantní rádoby hvězda by si z něj mohla vzít příklad!


Dnes jste účinkoval v Praze na vyhlášení Desky roku, teď jste o 350 km dál - normální smrtelník by byl hodně unavený - kde máte symbolický motor, který vás žene dopředu?

Musím to stíhat. Mám dobrého řidiče a mě zpívání dobíjí, takže vystoupení před takovým publikem, jaké tady bylo dneska, mě zase postaví na nohy a jsem znovu fit.

Vyhrál jste 33 slavíků, přesto je čím dál těžší se udržet na špici showbusinessu - nechce se vám už někdy zabouchnout dveře, dát si oddech a zpívat jen tak pro radost?
O tom jsem nikdy vážně nepřemýšlel. Svou práci miluji a nedovedl bych si představit život bez zpívání a publika.

Nedávno jste se tajně oženil. Jakým způsobem jste Ivanu požádal o ruku?

O ruku jsem Ivanku požádal velmi prozaicky. Vzniklo to z takového nostalgického pocitu v Las Vegas, když jsme stáli před kaplí, kde se ženil Elvis Presley, Clint Eastwood, Frank Sinatra. V tu chvíli mi připadalo, že je to přesně to pravé místo k žádosti o ruku. Tak jsem se jen zeptal: „Vezmeš si mě?“ a Ivanka řekla: „Ano.“ Tak jsme se hned vzali. Musím ale říct, že jsem o tom už přemýšlel dřív, jen jsem nenašel tu správnou chvíli.

Tatínkovství si užíváte poprvé naživo - jaký jste taťka? Rozmazlujete, nebo spíš vychováváte?

Zatím ještě moc nevychovávám. Snažím se Charlottce hrát dobrou muziku, zabavit ji něčím, hrát si s ní a takové to poučování ...na to je ještě čas.

Zpíváte ukolébavky?
To ani ne, protože má ráda spíš rytmické písně. Na pomalé ukolébavky ji moc neužije. Vždycky jí něco pustím nebo zahraji, ona si vezme mikrofon, který má na hraní, a zpívá, tancuje...prostě nám dělá domácí show.

Zpíval jste na Fotbalovém plese - jaký máte vztah ke sportu všeobecně?
Rád se podívám na dobrý fotbal, ale o něco raději na hokej, protože je rychlejší a bojovnější. Sám jsem hrál na pravém křídle, v atletice běhal střední tratě a hodně jezdíval na kole. Sportovní činnost však nešla dohromady se zpíváním, proto jsem toho musel nechat.

Říkal jste, že je to váš první koncert po svatbě. Jak se vám tedy v Uh. Hradišti zpívalo už jako ženáči?

(Smích) Mně se zpívá vždycky lépe, když je skvělé publikum. Nepřemýšlím o intenzitě potlesku, ale o tom, jestli to bylo ode mě dobré, v tom jsem na sebe přísný. Takže je vlastně jedno, jestli jsem svobodný pán, nebo ženáč. 

autor: IVA PAŠKOVÁ
TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace