Ohlédnutí Jaroslava Olberta

Ohlédnutí Jaroslava Olberta
Foto: archiv Jaroslava Olberta
Kunovice Kultura 07 / 04 / 2023

Autor a ilustrátor knihy Hasičské figurky, aneb co jste hasiči, co jste dělali se představí jako výtvarník v sobotu 8. dubna v 15.00 v aule Staré školy při slavnostní vernisáži výstavy Ohlédnutí Jaroslava Olberta st.

Výstava je výtvarnou životní bilancí člověka, který neprošel žádným studiem teorie výtvarných technik, jenom barvy se učil skládat podle malíře Josefa Lady.

Podle vlastních slov „čmáral“ od malička a „opravdicky“ se začal malování věnovat, až když nastoupil do učení. „Vedle malování jsou jeho další celoživotní láskou letadla. Celé dětství mezi nimi strávil, když chodíval do tehdejší Avie, pozdějšího Letu a dnešního Aircraft Industries, s tatínkem na trávu pro králíky, nebo na něj čekal s maminkou před bránou fabriky a prohlížel si letadla, která čekala na opravu,“ popisuje Olbertův životní příběh Zdeněk Kučera, vedoucí knihovny.

Na výstavě si můžete prohlédnout jak obrazy letadel, tak obrázky z přírody, ale i známých či tajemných míst Kunovic. „Ke každému obrázku se váže příběh, anebo alespoň autorova vzpomínka. Jeho obrazy nás tak vracejí do míst, která měl rád, ale také zachycují kus historie našeho města,“ zve na výstavu Zdeněk Kučera.

Výstava bude veřejnosti přístupná od 9. do 10. dubna od 15.00 do 18.00., 11. dubna od 15.00 do 17.00. Poté bude výstava až do konce dubna umístěna ve vestibulu Městského úřadu Kunovice.

Tagy článku

TOPlist