Pankáčský večírek Pipes and Pints a Nohow

Pankáčský večírek Pipes and Pints a Nohow
Foto: klub Mír  /  Legendární pražští pankáči přijedou na nové vlně.
Uherské Hradiště Kultura 20 / 03 / 2019

Brodští Nohow vylezli ze studia, těšte se na novou desku!

Legendární pražští pankáči se na pódia vrátili v neuvěřitelné síle, s novým irským zpěvákem. Punkrock míchají s chutí se špinavým folkem a se svou pověstnou živelností roztočí punkové POGO...

Kapelník Vojta Kalina před koncertem, který se koná v pátek 22. března v klubu Mír, odpověděl na pár otázek.

Po pauze jste se nadechli, nabrali energii a nastoupili do rozjetého koncertního vlaku - splnilo se vaše „návratové“ očekávání?
Naše očekávání to dokonce předčilo. Za ta léta jsem si zvykl už raději nic neočekávat. Příjemné bylo, že jsme naskočili v podstatě tam, kde jsme skončili. Máme radost, že na nás chodí čím dál víc nových fanoušků a ti starší naší nové podobě přichází stále víc na chuť. Za to jsme moc rádi, protože i nám alchymie kapely sedí o poznání víc.

Nemáte obavu, že se kapela dostane do stejných kolejí? Dali jste nějaká pravidla, jak „rozdílnost názorů“ ukočírovat?

Z toho, co se před třemi lety stalo, jsme se hodně poučili a i proto náš návrat trvalo tak dlouho. Tehdy se úplně vytratila chuť tvořit, dělat muziku a rozvíjet se jak hudebně, tak mezilidsky. Některé nežádoucí vlivy, ať už zvenku nebo zevnitř, teď už rozpoznáváme mnohem dřív a utínáme je nekompromisně už v zárodku.

Jak se pracuje s novým zpěvákem Travisem ONeillem?
Travis zapadl do party úplně skvěle! A pokud mám mluvit za sebe, tak mám po 12 letech konečně kapelu. Jeho hlas je krásný zvučný baryton a kromě zpěvu hraje i na kytaru, takže songwritting je úplně někde jinde.

Působí na vás nějak jeho i vaše irská nátura?  

Mám v Irsku část rodiny a musím říct, že Irové jsou nám náturou opravdu dost podobní. Rozumí českému sarkasmu a jsou vtipní, takže to doklaplo úplně parádně jak muzikantsky, tak lidsky.

S čím na Míru okouzlíte fanoušky?
Kromě energické show, na kterou jsou zvyklí, nabídneme i hlubší vzhled do zákoutí muziky, která náš žánr nabízí. Zahrajeme staré hity i pár nových věcí z připravované desky. Jsme z nové tvorbě opravdu nadšení a nemůžeme se dočkat, až se o to s fanoušky naplno podělíme.
+++++++++++++++++++
Album možná pojmenujeme „Možná“, shodli se Filip, Tom a Klásek
Bláznivé punkáčské období kapely a hledání vlastních cílů střídá chuť udělat dobrou desku a na přátelské bázi oživit naplno to, co je činí šťastnými. Řeč je o kapele Nohow, která bude předskakovat Pipes and Pints. Sestavu ustálili na třech členech - Filipu Bartkovi, Tomáši Juráskovi a Tomáši Michalčíkovi. Deska se možná bude jmenovat „Možná“, protože tohle slůvko se v textech objevuje často. Ve studiu natočili sedm songů + dva bonusy. „Jsme na prd pankáči, protože nezpíváme o tom, jak je všechno špatně, nepropíráme politiku ani lidské slabosti, ale naopak se snažíme působit pozitivně,“ směje se skladatel Filip Bartek, který skládal všechny texty i většinu muziky. Na Míru uslyšíte staré fláky i ochutnávku z nové desky, která by do měsíce měla spatřit světlo světa. 

autor: IVA PAŠKOVÁ

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace