Parkour nese stejná rizika zranění jako jakýkoliv jiný sport

Parkour nese stejná rizika zranění jako jakýkoliv jiný sport
Foto: LuboParkour.cz
Velehrad Kultura 07 / 07 / 2018

Rozhovor s Lubomírem Baumem, trenérem a parkouristou ze skupiny Improve Yourself

I letos se na vás můžeme těšit na Dnech lidí dobré vůle. Co pro návštěvníky připravujete? Budou zase workshopy?
Akce je pro nás jakousi tradicí, publikum je každý rok skvělé a my se těšíme i na letošní ročník. Připravujeme show, workshop i menší výzvu. Workshop bude určen pro jakoukoliv věkovou kategorii, začátečníky i pokročilé.

Jak probíhají „lekce“ parkouru a v kolika letech se můžou děti přihlásit?
Ve vedení tréninků patříme mezi průkopníky v ČR, lekce mají dlouhodobou vizi s jasně stanovenými cíli a plánem. Každý trénink začíná rozehřátím a rozcvičením, v hlavním programu rozvíjíme technickou oblast, ale také sílu, rychlost, vytrvalost a koordinaci, závěr tréninku věnujeme protahování a relaxaci, nechybí ani mentální příprava. Naše tréninky navštěvují děti od 6 let.

Trénujete i děti, rodiče vašich svěřenců se o ně nebojí? Jaká jsou bezpečnostní opatření na lekcích pro děti?
Řekl bych, že někteří se bojí méně, někteří více. Každá lekce je vedena kvalitně a trenérem s dlouholetými zkušenostmi v bezpečném prostředí, na tom si zakládáme. Vážnějších zranění jsme měli opravdu minimum, v případě, že se učíme jakoukoliv novou techniku, postupujeme dle sportovní přípravy dětí a vždy s maximálním jištěním. Rodiče se tedy nemusí obávat, že by se dětem stalo něco vážnějšího, když trénují pod dohledem. Horší je, když trénují samy venku a nevědí, jak na to. Parkour nese stejná rizika zranění jako jakýkoliv jiný sport.

Co musí děti umět, než se přihlásí na parkour?

Vůbec nic, stačí mít pouze velké odhodlání a vášeň pro pohyb, následně je to jen o vytrvalosti, tak jako cokoliv jiného, pokud chci uspět. Každopádně, v případě, že má dítě fyzický základ z jiného sportu, tak je to velkou výhodou.

Co byste vzkázal všem mladým, kteří váhají, jestli se letos na Velehrad vydají? Přece jen už tamější atmosféru dobře znáte…
Neváhejte a dorazte! Velehrad není akce jen pro určitou skupinu lidí, mám pocit, že každým rokem se zde schází čím dál tím více mladší generace, která jistě ocení program určený přímo pro ni. Je skvělé zde trávit čas – v příjemném prostředí, s příjemnými lidmi a se skvělým programem!

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace