Písničky Vypsané fiXy zrají jako víno

Písničky Vypsané fiXy zrají jako víno
Foto: VF  /  Vypsaná fiXa to v pátek rozbalí na Míru jako za starých časů.
Uherské Hradiště Kultura 28 / 11 / 2017

V kapele máme už sedm dětí, říká zpěvák Márdi

S novou deskou Tady to někde je přijede v pátek 1. prosince do klubu Mír Vypsaná fiXa, která kromě nových songů novinkově místo předkapely představí Čtení na dobrý koncert. Kapela přijede v osvědčené sestavě Mejn, Mejla, Pítrs a Márdi, kterému jsme pro vás položili několik otázek.

Čí byl vtipný nápad s luštěním názvu alba v osmisměrce?  

Vymyslel to náš kytarista Mejla. Vizuální stránku našich nahrávek má na starosti on a vždycky přijde s nějakým zajímavým nápadem.

Jak nové písničky přijali fanoušci? A jak je s odstupem vnímá VF?

Myslím, že jsme je dokázali pozitivně překvapit. Ohlasy jsou pěkný a postupem času čím dál lepší. Nová deska zraje jako víno. Na koncertech ji hrajeme od začátku do konce tak, jak je, a máme radost, že to funguje.

Jste průkopníci návratu k vinylům a stahování desek vydaných vlastním nákladem - nelitujete, že jste se vydali na tuto cestu?

Nelitujeme. Už od roku 2009 si všechno vydáváme sami, máme to pod kontrolou a i když to samozřejmě není nic obrovskýho, tak to má jednu nespornou výhodu. Je to jenom naše. Peníze, který utržíme za prodej našich desek, si nikdy nerozdělujeme a dáváme je na další desku.

Dělali jsme spolu rozhovor, když basák Mejn odešel. Byl to smutek na obou stranách - naštěstí to bez vás nedal. Jaký byl jeho návrat?

Přijel na majáles v našem městě, postavil se na pódium a začal hrát. Bylo jasný, že jsme zpátky v plný síle a zase je vše tak, jak má být. Hrajeme spolu fakt dlouho, a i když jsme každej úplně jinej, tak to nejlíp funguje takhle.

Spolupracoval jsi s Kašpárkem v rohlíku, působíš v Mixle v Piksle, chodíš za dětmi do školy hrát a zpívat... Je to tím, že ty i kluci v kapele už jste tátové?

Je to tak - máme v kapele už sedm dětí. Šest holek a jednoho kluka. Je třeba je i jejich kamarády naučit pořádnému rokenrolu, aby si vypěstovali imunitu proti hloupým písničkám, které se na ně valí z rádií. Dětí musí vědět, že bustr není nemoc.

Ovlivnilo to nějak vaše bouřlivácké večírky? Usadili jste se?

Ne, neusadili - museli jsme právě vstát a začít se starat. (smích) Ale nejde se starat pořád - to ví každej, kdo má děti...

Překvapíte něčím Hradišťáky? Na co se v klubu Mír můžeme těšit?

Klid a mír a ticho proběhne jenom při první písničce, protože se tak jmenuje. Pak už to bude rokenrol jako vždycky. Zahrajeme novou desku a pak přejdeme k prověřeným písním. Ale ještě před tím lidem přečteme, jak jsme naši novou desku nahrávali. Bude toho celkem dost. Tenhle klub máme moc rádi, protože lidi z Uherského Hradiště a okolí si v něm pokaždé umí parádně užít světa. Konec koncertu tady rozhodně neznamená, že končí zábava.

autor: IVA PAŠKOVÁ
TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace