Plno energie a šampaňské

Plno energie a šampaňské
Foto: archiv divadla  /  První čtená zkouška Harold a Maunde.
Uherské Hradiště Kultura 09 / 12 / 2009

První zkouška s Květou Fialovou

Už to začalo. Ve Slováckém divadle začali připravovat hru Harold a Maude s Květou Fialovou v hlavní roli. Jaká byla první zkouška s legendární českou herečkou? Divadelníci se shodují, že osmdesátiletá dáma jim vyrazila dech.
„U divadla to bývá tak, že první zkouška je spíš seznamovací. Herci chodí s texty v ruce a pomalu se začínají orientovat na scéně. Tentokrát to bylo ale něco úplně jiného,“ vzpomíná představitel druhé hlavní role Josef Kubáník. „Paní Fialová uměla texty zpaměti a byla jako vichřice. Všechny strhla obrovskou energií a měli jsme co dělat, abychom jí stačili. Chodila po čtyřech, skákala, byla neuvěřitelná. Něco takového jsem ještě nezažil,“ přiznává herecký kolega. Jeho slova doplňuje režisér inscenace Igor Stránský. „Hra Harold a Maude kolem mě kroužila už dávno, ale neměl jsem ideální představitelku hlavní ženské role. Když přišla možnost, že by ji mohla hrát Květa Fialová, neváhal jsem ani minutu. Neznám u nás v republice nikoho, kdo by ji uměl zahrát tak dobře. Ta hra je totiž o ní,“ dodává režisér.
Nezůstalo ale jen u toho. Květa Fialová pozvala celý soubor na přípitek šampaňským. Během něj hercům poděkovala, že si s nimi může zahrát, a prohlásila, že práce ve Slováckém divadle pro ni bude bohoslužba. „Je to jeden z nejkrásnějších dárků k mým osmdesátým narozeninám,“ prohlásila oblíbená herečka.
O čem příběh vypráví? Mladý Harold si neví rady se životem. Všechno se změní ve chvíli, kdy potká osmdesátiletou hraběnku, která mu ukáže, že v životě se dají zažít krásné chvíle. „Každý den může přinést nové překvapení,“ říká stará dáma a mezi dvojicí vznikne silné pouto. Co všechno spolu zažije a jak nečekaně příběh skončí? O tom už je hra Colina Higginse, která vznikla podle stejnojmenného filmu z roku 1971.
Velmi očekávaná premiéra hry Harold a Maude proběhne 16. ledna. Zájem o novou hru je už teď obrovský. Divadlo zareagovalo velmi pružně a na leden připravilo hned devět představení. Předprodej začíná už ve čtvrtek.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace