Pocity najdete v obrazech Barbory Macháňové

Pocity najdete v obrazech Barbory Macháňové
Foto: archiv BM  /  Autorka Barbora Macháňová Havlíčková
Uherský Ostroh Kultura 10 / 01 / 2020

Přijďte si pohladit duši do galerie ostrožského zámku na retrospektivní výstavu obrazů místní rodačky Barbory Macháňové Havlíčkové. Výstavu pojmenovala Pocity. „Protože pocity jsou neustále v nás... pronikají námi, bydlí v nás, cizopasí, zápasí. Jsou to takové jakoby neuchopitené hodnoty života. Mění se na základě momentálního mentálního stavu člověka. Jsou krásné, ale i nepříjemné. Vše je se sebou spjato (příroda, lidé), je to kolotoč, ve kterém city a láska znamenají vše. V současné době lidé příliš citu nemají, cit se pomalu a jistě vytrácí, respektive mizí. Bojujme tedy o pocity radostné, láskyplné a nenechme se zahnat do chmur necitlivosti.
Ač se malování autorka věnuje více jak čtvrt století, výstava v zámecké galerii je její první samostatnou. Ovšem má za sebou od roku 2012 již devět výstav. Na 65 obrazech si můžete prohlédnout různorodé výtvarné techniky, od portrétů přes krajiny po zátiší či abstraktní výjevy.
Vkládám do svých obrazů různé přírodní materiály (textilie, kousky drátů, kamínků), ale někdy je nechám jen tak volně, říká autorka ke své tvorbě.
Prodejní výstavu je možné si prohlédnout do pátku 31. ledna denně, s výjimkou pondělí, vždy v době od 13.00 do 17.00.

autor: IVA PAŠKOVÁ
TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace