Podtrženo sečteno - v divadle padl další rekord

Podtrženo sečteno - v divadle padl další rekord
Foto: archiv divadla  /  Harold a Maude.
Uherské Hradiště Kultura 26 / 02 / 2010

Když loni Slovácké divadlo oznámilo, kolik jej bude navštěvovat předplatitelů, zvedla se po celé republice vlna obdivu. „Vždyť to je víc než v Národním divadle,“ nechal se slyšet prezident Herecké asociace a známý herec Václav Postránecký, jenž na Slovácku sám začínal. „Diváci zkrátka dobré divadlo poznají,“ dodal s tím, že je na divadlo svých prvních krůčků pyšný. To ale ještě netušil, že i tak rekordní a v českých poměrech nebývalé číslo může být pokořeno. Stalo se tak letos. Slováckému divadlu totiž přibyly další stovky předplatitelů.
„Mnohá divadla neumějí, nebo nechtějí pojmenovat, proč jejich hlediště zejí prázdnotou a vymlouvají se na finanční krizi. Naše divadlo je důkazem, že stačí dělat kvalitní inscenace, nepohrdat diváky a máme plno,“ raduje se z nového čísla herec a mluvčí Slováckého divadla Josef Kubáník. A jaké že číslo v divadle tolik oslavují? „Letos k nám bude do divadla pravidelně přicházet o šest stovek diváků více než loni. Překonali jsme hranici 7 700 stálých diváků,“ oznamuje neuvěřitelné číslo Josef Kubáník s tím, že se všichni tak tak vejdou do rekordních 23 skupin.
Slovácké divadlo je diváckou přízní proslulé po celé republice. Uherské Hradiště je přitom nejmenším městem ve střední Evropě, které vlastní stálou profesionální scénu, a je pro něj, na rozdíl od větších měst, mnohem těžší získat publikum v tak velkém měřítku. Přesto se mu to daří mimořádně dobře.
Jeho vysoká úroveň do něj láká špičkové české režiséry, mezi nimiž je i nejlepší žijící česká režijní osobnost J. A. Pitínský - díky jeho inscenacím sbírá Slovácké divadlo jednu cenu za druhou, uherskohradišťskému ansámblu se obdivují slavní herci - Květa Fialová si soubor vybrala, abys  ním nazkoušela dojemnou hru Harold a Maude. V posledních letech divadlo trhá rekordy i v reprízovosti. „Divákům děkujeme a slibujeme, že budeme hrát do roztrhání těl a kostýmů, aby věděli, že jsme divadlo, které na ně myslí,“ uzavírá mluvčí souboru.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace