Pohádka, komedie a muzikál - jak se herci loučili s úspěšnými tituly

Pohádka, komedie a muzikál - jak se herci loučili s úspěšnými tituly
Foto: archiv divadla  /  Loučení po 11 letech- už se nebudou muset v práce svlékat do naha!
Uherské Hradiště Kultura 02 / 01 / 2017

Divadelníci slovácké scény se v uplynulých dnech neloučili jen se starým rokem, ale i s trojicí úspěšných inscenací. Shodně po čtyřiceti reprízách skončila Nezbedná pohádka a komedie Sám na dva šéfy a tři dny před silvestrem si herci naposledy, po více než 110 reprízách, zahráli i muzikál Donaha! Jaká byla loučení?
„Nedá se nic dělat, tak jak k divadlu patří premiéry, patří k němu i derniéry,” krčí rameny David Vaculík, který ve dvou ze jmenovaných titulů vytvořil hlavní role. V Donaha! patřil k hlavní šestici ocelářů, která nastudovala striptérské číslo, a v komedii Sám na dva šéfy exceloval jako hlavní postava Francis. „Po každé derniéře si s kolegy podáme ruku, obejmeme se, poděkujeme za to, že jsme spolu mohli na jevišti být, a jdeme zase za novými inscenacemi,” říká.
Po poslední pohádce se všichni sešli na Malé scéně, kde ochutnali, jak podotkl sám spoluautor a režisér David Vacke, „typickou slováckou specialitu sushi” z kuchyně jeho ženy Ireny. Derniéru Donaha! si herci odbyli v zákulisí a jelikož byla poslední repríza komedie Sám na dva šéfy i silvestrovská, loučení s ní probíhalo přímo s diváky ve foyer. „Zároveň jsme si připili na to, co nás v příštím roce čeká, a že toho bude zase víc než dost,” uzavírá na prahu roku se šťastnou sedmičkou na konci usměvavý David Vaculík.

Anketa: Co vám dala a vzala role v muzikálu Donaha!?
Tomáš Šulaj (Jerry Lukowski):
S Donaha! jsem zpočátku prožíval krásné období, neb to byl první velký moderní muzikál. Velmi náročný na zpěv a pohyb a já mám výzvy tohoto typu rád. Myslím, že jsem se s rolí Jerryho Lukowského popral statečně, o čemž svědčí i Cena Thálie, kterou jsem za ni dostal. Ovšem po několika letech, kdy už byl nasazován jednou za čas, bývalo dost těžké udržet v paměti všechny choreografiie a texty písní, takže příprava na jednotlivé reprízy bývala dost náročná. Tím, ale nechci vůbec říct, že bych byl rád, že Donaha! končí. Bude mi po něm hodně smutno, na druhou stranu se mi v hlavě uvolní místo na nové kusy.
Martin Vrtáček (Dave Bukatinski):
Role Davea mi nevzala nic, ale přidala mi pár kil navíc, protože u takové role se člověk nemusí omezovat v jídle. Naopak. Nicméně jsem v poslední době zhubnul a paradoxně budu hrát derniéru zhruba o stejné váze, s jakou jsem začínal.
David Macháček (Malcolm MacGregor):
Role Malcolma mi dala obrovskou hereckou a pěveckou příležitost. Je to krásně napsaná role. Hrozně rád ho hraji a zpívám jeho nádhernou píseň. Vzala mi mé fyzické soukromí. Já jsem stydlivý a s touto rolí jsem musel do naha! To byl důvod, proč jsem to dlouho nechtěl hrát. Nemám v sobě to, co jeden z kolegů, který říká, že ho atmosféra při závěrečném striptýzu vyhecuje tak, že by šel nahý i na děkovačku. (smích)
Pavel Majkus (Harold Nichols):
Donaha! mi dalo mi novou zajímavou zkušenost - žádné představení, které jsem hrál, se tak dlouho na repertoáru nedrželo. Rád pozoruji ten cvrkot při představení, tím množstvím repríz důvěrně známý, a přece pokaždé jiný. Vystřídal jsem (jako nezaměstnaný Harold) na jevišti několik partnerek, počítám-li dobře, tak tři, tedy Sašu Kallusovou, Pavlínku Hejcmanovou a Terezku Novotnou, ovšem Terezka Novotná se ke mně v roli Viki vrátila hned dvakrát, a to je Harold ve hře věrný chlap!  
Jiří Hejcman (Noah Bejk T. Simmons):
Dala nám spoustu legrace, krásných zážitků jak na jevišti, tak mimo ně. O přibývajících či ubývajících kilogramech vtipkují ostatní kolegové a kamarádi, ale i to byla brzda pro naše těla. „Pozor, bude za týden Donaha!“ a člověk si dal hned místo osmi piv jen sedm, svíčkovou jen s šesti atd. Ale myslím, že i v tomto dietním ohledu jsme za Donaha! byli všichni rádi. Já osobně jsem dlouhá léta musel vždy při střihání vlásků myslet na termín muzikálu, jelikož mám na hlavě připevněné dost velké číro, a to by na letním sestřihu opravdu nedrželo. Jsem moc rád, že jsem mohl těch 11 let být do naha. Bylo to moc fajn a myslím, že se nám ještě bude stýskat. Hlavně po těch zlatavých tangách!
David Vaculík (Ethan Girard):
Dala mi úžasný pocit, že mám možnost hrát ve špičkovém muzikálu, který baví celou republiku, včetně odborné veřejnosti. Nevzala mi vůbec nic. Celé to představení zbožňuju. Je to ohromná legrace. Nejenom pro diváky, ale i pro nás. Celé představení má téměř tři a půl hodiny, ale ve skutečnosti uteče jak voda. Ale asi největší strach jsme měli z toho, že osvětlovač bude mít ten infantilní nápad a na konci zapomene zhasnout. (smích)

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace