„Pojďte, zdoláme spolu osmitisícovku,“ vyzývá divadlo

„Pojďte, zdoláme spolu osmitisícovku,“ vyzývá divadlo
Uherské Hradiště Kultura 30 / 10 / 2010

Slovácké divadlo jde do finále letošního roku velkolepě. Nejdříve publikum pobaví komedií Bůh masakru a na listopad připravuje lákavý muzikál Cikáni jdou do nebe. Proč ty největší trumfy vytahují divadelníci právě teď?
„O novou komedii i o muzikál je obrovský zájem a my tak divákům ukazujeme, že bez předplatného je uvidí třeba až za tři čtvrtě roku,“ opakuje známé pravidlo herec a mluvčí divadla Josef Kubáník a dokládá to zkušeností z ledna. To měla premiéru komedie Harold a Maude s Květou Fialovou v hlavní roli a do dnešního dne čekají na vstupenky tisíce diváků, kteří předplatné nemají. „Navíc si neuvědomují, že za tři lístky na Harolda zaplatí tolik jako za předplatné na celý rok,“ dodává Josef Kubáník.
Vypadá to, že diváci to všechno vědí, protože chuť trávit večery ve společnosti herců Slováckého divadla je čím dál větší. „Předplatitelů přibývá, každý den máme nové a nové zájemce,“ konstatuje divadelní mluvčí a přichází s originální myšlenkou. „Když vidíme, jak se ta naše velká rodina předplatitelů rozrůstá, napadlo nás, že všichni spolu pokoříme legendární osmitisícovku. To je nejvyšší vrchol světa. Když horolezci osmitisícovku zlezou, jsou nejblíže hvězdám. Když my s diváky zlezeme naši divadelní osmitisícovku, která v tomto případě symbolizuje počet předplatitelů, také překonáme sami sebe a rovněž se naši diváci dotknou svých hereckých hvězd.“
Co to pro diváky znamená? „Oslovte přátele, příbuzné, rodinu, pořiďte si předplatné a užívejte si toho opojného pocitu, že patříte do jedné z největších divadelních rodin u nás,“ přibližuje Josef Kubáník. Diváci nebudou litovat - uherskohradišťští herci pro ně na příští rok připravují českou klasiku Dalskabáty hříšná ves aneb Zapomenutý čert, rovněž komedii Hráči v režii miláčka publika Roberta Bellana a také hororovou komedii na motivy slavného filmu Alfréda Hitchcocka 39 stupňů. Dokáže tato skladba překonat letošní rekord v návštěvnosti, který je 7 726 předplatitelů? Budeme to sledovat!

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace