Pokrevní bratři oslaví čtyřicátou reprízu

Pokrevní bratři oslaví čtyřicátou reprízu
Foto: Marek Malůšek
Uherské Hradiště Kultura 05 / 05 / 2017

Jubilejní čtyřicátou reprízu oslaví brzy oblíbený muzikál Slováckého divadla Pokrevní bratři. Muzikál autora Willyho Russella přivádí diváka do příběhu dvou vrstevníků Mickeyho a Eddieho, kteří, přestože vyrůstají každý v naprosto odlišném sociálním prostředí, jsou k sobě přitahováni neznámou magickou silou. Uherskohradišťská scéna uvedla muzikál poprvé v roce 2001 v režii Radka Balaše a na tehdejší uvedení protagonisté i diváci nadšeně vzpomínají.
Po patnácti letech se rozhodlo divadlo k oblíbenému titulu vrátit a uvedlo jej opět v režii Radka Balaše a s exkluzivním hostem Yvettou Blanarovičovou v roli paní Johnstonové. „Jednou z režisérových podmínek bylo stejné obsazení hlavních rolí. Úspěšný kus to byl už tenkrát, ale dnešní úspěch je mnohonásobně větší,“ uvedla Markéta Kudeříková z marketingového oddělení divadla s tím, že velkou devizou je živá kapela. Úspěch je tak velký, že divadlo vydalo i CD se záznamem muzikálu. Dvojčata Mickeyho a Eddieho stejně jako před patnácti lety hrají Tomáš Šulaj a David Vaculík. Do začátku prázdnin odehrají divadelníci ještě čtyři reprízy. Z více než 1 500 lístků jsou v prodeji přibližně poslední tři stovky vstupenek.

3 otázky pro Yvettu Blanarovičovou
Čím vás zlákala nabídka na účinkování v muzikálu Pokrevní bratři?
Zavolal mi režisér Radek Balaš, se kterým jsem spolupracovala na muzikálu Mata Hari. Spolupráce s ním byla natolik vynikající, že jsem ráda přijala nabídku hostování v Uherském Hradišti, i když jsem musela kvůli zkouškám spoustu práce přesunout.

Znala jste Slovácké divadlo předtím, než jste přijala nabídku k hostování?
Ano, znala jsem Slovácké divadlo spíše z médií, bohužel jsem nikdy neměla šanci přijet na nějaké představení a zhlédnout ho. Na druhou stranu ke všemu v tomto divadle přistupuji s pocitem, že každý moment, který kolegové vytvoří na jevišti, je pro mne ojedinělý, zajímavý a překvapující.

Přála byste si takové syny, jako je Tomáš Šulaj a David Vaculík?
V soukromí je moc neznám, ale když si představím, že bych měla takového Eddieho a Mickeyho, tak by to bylo báječné. Vím, co všechno musí stihnout před tím, než vstoupí do divadla, a oba dva jsou to vzorní tátové a myslím si, že by si zasloužili naklonovat, protože takových mužů je málo.

banner

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace