Postránecký s Konvalinkovou poobědvají štiku

Postránecký s Konvalinkovou poobědvají štiku
Uherské Hradiště Kultura 15 / 03 / 2013

Klub kultury Uherské Hradiště uvede již v neděli 17. března od 19.30 veleúspěšnou komedii Štika k obědu, která se již brzy dočká 500. reprízy. Václav Postránecký tu jakožto sluha Rudolf na venkovském sídle opečovává tři sestry, obstarožní dámy - Květu Fialovou, Naďu Konvalinkovou a Libuši Švormovou. Věrně jim slouží třicet let - stěhuje nábytek, nosí kufry, nakupuje, vaří, obsluhuje a poskytuje i služby zcela intimního rázu.
Jednoho dne se Rudolf rozhodne pracovní poměr ukončit, sestry jsou ale názoru, že toho příliš ví, a bylo by lépe se ho zbavit. Rozhodnou se ho zabít. To ale nebude tak jednoduché…
Jestli se jim to povede, to se dozvíte v neděli.

Jak moc prudké povahy jsou hvězdní protagonisté? Měli oni sami někdy chuť někoho zabít?
Květa Fialová: Poprvé jsem chtěla ve svých mladých letech zavraždit svého muže - kuchyňským nožem -, ale pak jsem se raději rozvedla. Teď dávám přednost jedu.
Naďa Konvalinková: Jen jednou. Chtěla jsem zabít Jiřího Lábuse, když mi do porodnice přišly telegramy s blahopřáním k narození Karolíny od Husáka, Biľaka, Indry a Kabrhelové. Nemluvila tam se mnou ani noha.
Libuše Švormová: Doopravdy asi ne.
Václav Postránecký: Kdysi jsem uvažoval o vraždě ministra kultury. Ale upustil jsem od toho, protože i tak se choval ke kultuře, jako by byl mrtev.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace