Představením Kubo vás pobaví Komenský ochotnický spolek

Představením Kubo vás pobaví Komenský ochotnický spolek
Foto: KOS  /  Komenský ochotnický spolek opět nabírá na síle...
Komňa Kultura 17 / 10 / 2019

Divadelní spolek je po letech ve skvělé kondici, říká režisér Staník

Půvabná vesnická dívka Anička je zamilovaná do pohledného Paľa, který její lásku opětuje. Jenomže Paľo je synem hospodáře, který kdysi přišel o majetek. Aniččina ovdovělá matka proto nechce o dceřině lásce ani slyšet. Rozhodla, že si Anička vezme rychtářova syna Kuba. Kubo je ovšem prostoduchý ňouma, ze kterého mají všichni legraci... Tak začíná tradiční vesnický příběh autora Jozefa Hollého, se kterým přijede Komenský ochotnický spolek v sobotu 19. října v 19.00 do Klubu Maják.
Komenský ochotnický spolek je v okrese proslulý svým humorným podáním her v režii Bohumila Staníka. Tentokrát hrou Kubo vzdávají poctu Josefu Kronerovi, který se v televizním zpracování blýskl v hlavní roli v roce 1965.
„Kuba jsme vybrali proto, že jej už v roce 1961 s velkým úspěchem hráli naši předchůdci a my jsme na ně chtěli navázat,“ prozrazuje režisér a principál Bohumil Staník, který po letech opět zažívá zájem o ochotnické divadlo. „Získali jsme nové mladé i starší nadějné herce, ale museli jsme lovit i v okolních vesnicích. Nováčci však do divadelního života vklouzli zodpovědně a těšíme se z toho, že je spolek konečně zase ve výborné kondici,“ pochvaluje si principál. „Nejtěžší bylo nazkoušet ty zdánlivě jednoduché věci, ale i to jsme nakonec zvládli se ctí a diváci se mají na co těšit,“ zve Bohumil Staník.
A jak příběh skončí? Zvítězí láska nad lží a nenávistí? To se musíte přesvědčit osobně na představení.

autor: IVA PAŠKOVÁ
TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace