Premiéra snímku Džob: po Gymplu a Vejšce završí trilogii

Premiéra snímku Džob: po Gymplu a Vejšce završí trilogii
Foto: archiv LFŠ
Uherské Hradiště Kultura 28 / 07 / 2025

Dnes můžete zažít světovou premiéru snímku Džob Tomáše Vorla.

Závěrečný díl trilogie Tomáše Vorla o dvou kamarádech-writerech. Po Gymplu a Vejšce se tentokrát potýkají s nástrahami dospělého života. Michal má rodinu a pracuje v korporátu, Petr sice dál pokouší umění, ale ve skutečnosti ho živí potisk triček s přihlouplými slogany. Oba kamarády ale pořád spojuje jejich stará vášeň: graffiti.

Džob přichází jedenáct let po Vejšce a Pastu Onera v pozici spoluscenáristy a odborného poradce vystřídala Sany, další legenda českého street artu, mj. hlavní hrdinka dokumentu Girl Power (2016). Michal s Petrem se ocitají v krizi středního věku. Jeden chce s graffiti skončit, pro druhého je to pořád zásadní životní motor. Navíc už je ve street artu začínají vytlačovat mladší. Ve filmu opět uvidíte Jiřího Mádla, Tomáše Vorla Jr., Dianu Dulínkovou, Lukáše Cínu, Zuzanu Bydžovskou, Vilmu Cibulkovou, Ondřeje Davida, Jana Krause a další.

Pondělí 28. července od 14.00 Klub kultury

Čtvrtek 31. července od 14.00 sportovní hala

Tagy článku

TOPlist