Přidávají se reprízy komedie Dva úplně nazí muži

Přidávají se reprízy komedie Dva úplně nazí muži
Foto: Marek MALŮŠEK
Uherské Hradiště Kultura 08 / 04 / 2019

Co se stane, když se jednoho rána vedle sebe probudí dvojice nahých mužů a ani jeden netuší, jak se do choulostivé situace dostal? O tom vypráví originální komedie Dva úplně nazí muži, která měla v lednu premiéru v režii Lukáše Kopeckého. Pouhých pár týdnů stačilo k tomu, aby se z ní stal komediální hit, na který se sjíždějí diváci z celé Moravy. Počítali jsme s tím, že o komedii bude zájem, kdo by nechtěl vidět nahého Tomáše Šulaje a mladého, pohledného Pavla Šupinu, ale že se kolem ní strhne taková lavina zájmu, to nás překvapilo,” přiznává ředitel divadla Michal Zetel a dává nahlédnout do divadelního programu. Do poloviny června je v prodeji devět představení, z celkových téměř tří a půl tisíce vstupenek je volná poslední stovka lístků.
„Už teď je zřejmé, že letošní sezóna bude patřit mezi nejúspěšnější. Komedie Dva úplně nazí muži je stále vyprodaná, ovace vestoje sklízí i komedie Les a to máme před sebou muzikál Chicago a na podzim ještě Přelet nad kukaččím hnízdem,” vyjmenovává divadelní ředitel.

Otázka pro představitele hlavních rolí: Máte na jevišti problém s nahotou?

Tomáš Šulaj: Kdysi jsem měl, ale po muzikálu DONAHA! už mi to tak nevadí. Musí to však být nahota, která má opodstatnění a smysl. Pokud by to byl jen nějaký samoúčelný režijní naschvál, tak bych do toho nešel. V našem případě, už podle samotného názvu, to jinak nejde. A musím říct, že kdyby režisér nechtěl, abychom byli nazí, a požadoval po nás třeba hrát jen ve spodním prádle, tak bych byl proti a hrdě bych chtěl být nahý - protože jinak by ta hra ztratila smysl.

Pavel Šupina: Pro herce, tedy alespoň pro mě, je otázka nahoty komplikovaná, stejně jako odpověď na tuhle otázku. Jde o intimní záležitost a herec se obnažuje dvojitě. Zbavuje obalu své city a emoce, a k tomu ještě tělo. Obojí musí mít svůj smysl a mělo by se s tím zacházet šetrně. Hodně záleží na samotném díle a tématu, které nese. Myslím, že jevištní nahota by neměla být prvoplánová, ale propracovaná a mělo by se s ní pracovat elegantně. Ne vždy musí jít všechno vidět, že jo, některé… no… věci by měly být přístupné jen galánkám, že jo. (směje se)


Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace