Přijďte omrknout nové finalisty Zazpívej, slavíčku

Přijďte omrknout nové finalisty Zazpívej, slavíčku
Foto: KKUH  /  Ve finále už budou zpívat v krojích.
Uherské Hradiště Kultura 16 / 03 / 2018

Snahu změnit postoj ke zpívání nevzdáme,“ slibují porotci

Dětská pěvecká soutěže Zazpívej, slavíčku míří do finále. Regionální slavnostní přehlídka se koná v neděli 18. března v Klubu kultury. Malé i velké zpěváčky z celého regionu bude doprovázet CM Ohnica.
Z celkově 205 přihlášených dětí postoupilo 31 zpěváčků. „Z nich vybereme 11 dětí z kategorie do 10 let, které postoupí do Zpěváčka Slovácka ve Velké nad Veličkou, a 11 dětí z kategorie 10-15 let, které postoupí do Zpěváčka Slovácka v Dolních Bojanovicích,“ informují pořadatelé z Klubu kultury.
Diskuze a úsilí, které směrem k dětskému zpěvu vyvinuli Vlastimil Ondra, Jan Maděrič, Zdeněk Stašek, Jan Káčer a Václav Mach, se vyplatila. „Zájem obzvláště na Uherskohradišťsku nás překvapil. Je vidět, že s dětmi začínají pracovat nejen rodiče, ale i pedagogové ve školách či vedoucí v souborech. Je to však běh na delší dobu,“ hodnotí pěveckou i dramaturgickou úroveň Jan Káčer, primáš CM Ohnica. „Nápadů, jak vrátit dětský zpěv do popředí zájmu, máme spoustu a přes léto bychom na nich chtěli pracovat,“ dodává Jan Maděrič, který byl s letošním průběhem spokojený. „Nenašel se sice žádný výrazný talent, který by všechny převyšoval, ale několik jich bylo pěvecky výborných,“ shodují se porotci Zdeněk Stašek (předseda) a Jan Maděrič. „Osobně si myslím, že posunout to někam dál dá ještě zabrat, pokud to vůbec půjde, ale my to nevzdáme,“ slibuje Vlastik Ondra.
Přijďte tedy prožít s malými zpěváčky zajímavé odpoledne s folklorem a lidovou písničkou. Koncert se bude již tradičně natáčet pro upomínku na letošní ročník či jako inspirace dalších zájemců.

autor: IVA PAŠKOVÁ
TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace