Přijede do divadla Eva Pilarová? A Karel Gott?

Přijede do divadla Eva Pilarová? A Karel Gott?
Foto: Jan Karásek  /  Kdyby tisíc klarinetů
Uherské Hradiště Kultura 20 / 05 / 2013

Je to přesně rok, kdy Slovácké divadlo s velkou parádou představilo muzikál Kdyby tisíc klarinetů, jenž je celý složený z hitů divadla Semafor. Doprovází je živá kapela na jevišti a publikum bouří nadšením. Zítra herce čeká 35. repríza. Přijede na ni Eva Pilarová? A co Karel Gott?
„Dokonalost. Nejpříhodnější slovo pro Stránského Kdyby tisíc klarinetů. Moravští Slováci umí zpívat, to víme. Jaké vlohy pro dominantní step v nich ale dokázali objevit Aneta Michalčíková a Jan Bursa, to se také nedá nazvat jiným slovem,“ napsal o inscenaci divadelní kritik J. P. Kříž a udělil uherskohradišťským hercům výjimečných 95 %.
Je jasné, že by se muzikálem divadelníci rádi pochlubili i před jeho původními interprety, ať už je to Karel Gott či Hana Hegerová, Eva Pilarová, Pavlína Filipovská a další včetně autora Jiřího Suchého. Podaří se jim to?
„Se všemi jmenovanými jsme v kontaktu a snažíme se je do Hradiště přivézt,“ vysvětluje herec a mluvčí divadla Josef Kubáník. Problém je v tom, že všichni mají stále tak moc práce, že najít vhodný termín, který by vyhovoval oběma stranám, není snadné. Ale zrovna paní Pilarová hledá vhodný termín velmi ochotně. Uvidíme, snad to klapne,“ dodává Josef Kubáník, jenž se v Praze kvůli případné návštěvě Slováckého divadla osobně setkal s Karlem Gottem i Pavlínou Filipovskou. S Jiřím Suchým je zase v úzkém spojení ředitel a režisér muzikálu Igor Stránský.
Ať už to ale dopadne jakkoliv, diváci budou mít jistotu, že Tereza, Babeta, Je nebezpečné dotýkat se hvězd a další hity zazní v úterý 21. května. A třeba na konci opět dojde k potlesku vestoje.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace