Přijede do Slováckého Eva Pilarová?

Přijede do Slováckého Eva Pilarová?
Uherské Hradiště Kultura 28 / 02 / 2014

Už téměř dva roky uvádí Slovácké divadlo muzikál Kdyby tisíc klarinetů. Herci mají za sebou přes 40 repríz, hráli jej na silvestra, vystoupili s ním kromě Hradiště i v Novém Jičíně a Prostějově. Věhlas muzikálu je tak velký, že o něm vědí i hvězdy, které si zahrály ve slavném filmu. Přijede se na něj některá z nich podívat?
„Karel Gott se rovnou omluvil, má velmi nabitý program a do Hradiště se asi nedostane,“ říká herec Josef Kubáník po setkání se Zlatým slavíkem v pražské Lucerně. „Omluvila se také paní Hegerová, ta ze zdravotních důvodů, ale návštěvu u nás nevyloučila Eva Pilarová ani Pavlína Filipovská,“ dodává herec, jenž je se jmenovanými zpěvačkami v kontaktu.
Obě ve filmu hrály a nazpívaly dnes už slavné hity Je nebezpečné dotýkat se hvězd a Kapitáne, kam s tou lodí. „Před časem jsem byla v Uherském Hradišti na představení Harold a Maude a jen jsem do divadla vstoupila, hned jsem ucítila úžasnou atmosféru, která mi připomněla slavnou éru divadla Semafor,“ zavzpomínala Pavlína Filipovská s tím, že pokud jí to čas dovolí, přijede i na muzikál Kdyby tisíc klarinetů. A Eva Pilarová? Ta se divadelníkům dokonce svěřila, koho měla mezi hudebními hvězdami vůbec nejradši. „Pro mě je nezapomenutelný Waldemar Matuška, pro jeho nádherný hlas výtečně znějící v basových, v barytonových i tenorových polohách. Byl to bohém s velkým srdcem. Škoda, že už můžu jen vzpomínat a už si s ním nikdy nezazpívám,“ dodala jedna z našich nejlepších zpěvaček. Ani ona nevyloučila, že by se do Hradiště na muzikál mohla přijet podívat.
Muzikál plný slavných hitů za doprovodu živé kapely se bude ve Slováckém divadle hrát 7. března a 18. dubna od 19.00.

Tagy článku

TOPlist