Pro velký zájem se přidává Autista, Dostihy a Rychlé šípy

Pro velký zájem se přidává Autista, Dostihy a Rychlé šípy
Foto: Marek Malůšek  /  Autista.
Uherské Hradiště Kultura 11 / 11 / 2016

I po šestnácti letech od premiéry patří komedie Rychlé šípy k nejvyhledávanějším titulům uherskohradišťského divadla, a to ji na konci roku čeká 450. repríza. Zájem je tak velký, že divadelníci mimo plán přidali na program lednové představení a i na ně vstupenky mizí závratnou rychlostí. Možná je to tím, že se už mění generace diváků a pomalu do hlediště přicházejí děti těch, kteří komedii viděli v době, kdy jsme ji začínali hrát,” přidává možné vysvětlení představitel Jindry Hojera David Vaculík.
Nejsou to ale jen Rychlé šípy, o které je mimořádný zájem. Už teď se na lednovém programu objevily vstupenky i na Autistu a také černou komedii Večer na psích dostizích. Prvně jmenovaný titul se hraje už více než rok na Malé scéně, byl napsaný přímo pro slovácké herce a má za sebou téměř šedesát repríz. Těší nás, že máme diváky, kteří přicházejí i na takové hry, jakou je právě Autista. A když na konci vidíme, jak tleskají vestoje, je to pocit k nezaplacení,” říká představitel titulní role Josef Kubáník, jenž za ztvárnění postavy autistického muže získal cenu Největší z pierotů.
O Večeru na psích dostizích se pak mluví jako o objevu českých divadel. Černou komedii o pětici mužů, kteří se chystají na chrtí dostihy, uvádí slovácká scéna v rockovém klubu Mír a chlubí se hvězdným obsazením Zdeněk Trčálek, Tomáš Šulaj, Josef Kubáník, David Vaculík a benjamínek souboru Martin Hudec. I na ni je možné koupit lístky na lednovou reprízu už teď.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace