Program Buchlovského hudebního léta byl odtajněn

Program Buchlovského hudebního léta byl odtajněn
Buchlovice Kultura 18 / 02 / 2019

Filip Dohnal zve do zámeckého amfíku všechny generace

Nad Buchlovským hudebním létem občas visí otazníky - lidé hojně využívají „kultury zdarma“, které je v regionu čím dál víc, a dalo by se pochopit, že za takových podmínek to zabalíš. Půjdeš do toho organizačního maratonu i letos?

Ano, jdu do toho znova, letos už po jednadvacáté. Nechtěl bych pohřbít něco, co má za sebou tak dlouhou historii a stovky vzpomínek. Navíc mám kolem sebe dobrou partu lidí, kteří mi pomáhají a na léto v Buchlovicích se těší.

Snažíš se nabízet program pro všechny generace - je už hotový, nebo může dojít ještě na nějaké překvápko?

Buchlovské hudební léto se vždycky neslo napříč žánry, což si zakladatel Víťa Chromek přál a tak to cítil. Snažím se, aby byl program pestrý, a do poslední chvíle není jasné, jestli se neobjeví nějaké překvápko. Rozjednaných věcí je spousta. Necháme se tedy překvapit.

Čeho si na letošním programu nejvíc ceníš? Přiveze některá kapela nějakou bombu?

Jsem rád, že se mi podařilo domluvit Stromboli, protože se k nám hodí a skvěle zapadá do koncepce programu. Jinak si kapely jedou pořád to svoje... předpokládám, že po třetím pivu budou naprosto skvělé nové písničky od Tří sester z jejich nového alba Svobodu ředkvičkám. A také jsem nadšený, že přijedou legendární pankáči Visací zámek.

Je složité sestavovat program BHL? Je vlastně z čeho vybírat, aby se kapely neopakovaly?

Při sestavování programu si rád vyslechnu přání návštěvníků a zkusím to domluvit. Myslím ale, že ať tam domluvím kohokoli z České republiky, tak se nakonec objeví někde v regionu, a tak má člověk pocit, že se kapely pořád opakují. Tomu se bohužel vyhnout nedá, protože těch kapel, zpěváků a zpěvaček, které naplní amfiteátr, není mnoho. V dnešní době bohužel přestala platit prastará manažerská korektnost - nedomlouvat koncerty umělců a kapel v blízkých termínech kousek od sebe.

Co tě drží při odhodlání „táhnout tu káru dál“, i když je jasné, že je to s „překulturněným regionem“ čím dál složitější?
Drží mě těch dvacet let, které jsem strávil v amfiteátru, a protože tam jezdí v pohodě lidi a chovají se slušně. Ale je pravda, že koncertů v regionu je pořád víc a víc, ale s tím se nedá nic dělat. Každý si může organizovat, co chce, a je to tak dobře. Máme přece svobodu.
 
Potvrzené kapely k dnešnímu dni:
Buchlovské hudební léto 2019

7. 6. Visací zámek, SPS
14. 7. Fíha tralala
20. 7. Stromboli, R. Dragoun
9. 8. Queenie
17. 8. Mig 21
23. 8. Tři sestry
 

autor: IVA PAŠKOVÁ

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace