Provětrejte knihovny

Provětrejte knihovny
Foto: ilustrační foto  /  Bazar knih můžete navštívit v Buchlovicích
Buchlovice Kultura 23 / 02 / 2015

Dejte knížku do bazaru, poslouží dobré věci...

V mnoha domácnostech jsou knihovny přeplněné knihami, které nikdo nečte. Kniha je vzácnost, je ostudné ty nepotřebné vyhazovat, proto se hromadí a zabírají místo. V Buchlovicích přišli se zajímavým nápadem, jak nepotřebné knihy protřídit. „Už delší dobu jsem v hlavě nosila nápad na Knižní bazar - mnoha lidem totiž doma leží knihy, které číst nejspíš  nebudou, ale je jim líto je vyhodit. Proto můžou odlehčit knihovnám a nepotřebné výtisky věnovat do prodeje v rámci bazaru. Nabídnout je tak někomu jinému, který je za symbolickou cenu koupí, bude z nich mít radost a přispěje navíc na dobrou věc,“ vysvětluje autorka nápadu, Pavla Večeřová, vedoucí Československého kulturního centra Buchlovice. Výtěžek z prodeje poputuje uherskohradišťské Diakonii, středisku Cesta, Uherské Hradiště.
„Je nám jasné, že se mezi nabídnutými knihami objeví i neprodejné svazky. Proto zbylé knihy osobně protřídíme a ponecháme do dalšího bazaru. Ty, které budou poškozené nebo nepopulární, se nevyhodí do popelnice. Knihy, které se neprodají, přinesou také užitek. Děti z místní základní a mateřské školy je přiřadí do ekologického sběru papíru a tím pak možná poslouží k tisku nových knih. Navázali jsme spolupráci s žákovským parlamentem, který si sběr nechtěných a špatných knih vezme na starost,“ dodává Večeřová.  
Knihy můžete nosit do 6. března do Československého kulturního centra Buchlovice. Samotný bazar pak proběhne od 12. do 14. března. 

autor: IVA PAŠKOVÁ
TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace