Průzkum: 98 % diváků je spokojeno se Slováckým divadlem

Průzkum: 98 % diváků je spokojeno se Slováckým divadlem
Uherské Hradiště Kultura 17 / 05 / 2009

Velký průzkum veřejného mínění se uskutečnil v uplynulých týdnech i ve Slováckém divadle. Divadelníci se z něj dozvěděli, že jediným velkým nedostatkem je malá dostupnost vstupenek.
Průzkum vznikl na katedře marketingu a obchodu ostravské vysoké školy báňské, autorkou je Vendula Mráčková. Na její otázky odpovídalo 150 respondentů. „Zajímalo nás všechno, od repertoáru přes umělecký soubor, naše služby až po spokojenost s webovými stránkami,“ poodhaluje herec a mluvčí divadla Josef Kubáník. „Výsledky jsou potěšující. Se Slováckým divadlem je spokojeno 98 % diváků,“ dodává.
Zároveň ale musí s pravdou ven, když musí označit největší nedostatky divadla. „Přes 16 % lidí je nespokojeno s dostupností vstupenek. To je ale slabina, o které víme. Snažíme se ji řešit přidáváním většího počtu představení, ale není to snadné, máme na repertoáru spoustu úspěšných titulů.“ Jeho slova jsou pravdivá. Například nejžádanější komedie Rychlé šípy se bude hrát na hradě Buchlově na začátku prázdnin hned čtyřikrát a uvidí ji téměř 1 500 diváků. I tak divadelníci ale předpokládají, že vstupenky budou během několika dnů vyprodány.
Ukázalo se také, že 43 % diváků by bylo ochotno zaplatit za vstupenku do Slováckého divadla více jak 200 korun. „Víme, že kvalita našich inscenací častokrát převyšuje kvalitu některých pražských produkcí, kde se ceny vstupenek vyšplhají přes 500 korun, ale mohu všechny naše věrné diváky uklidnit, že my takovou cestou nepůjdeme. Uvědomujeme si, že naši diváci mají svých starostí dost, a nechceme jim způsobovat potíže ještě tím, že výrazně zdražíme ceny lístků,“ komentuje další zajímavý vzkaz od diváků Josef Kubáník. Na výsledky průzkumu bude divadlo reagovat a s pořízenými daty bude pracovat především od nové sezony, ta začne v září.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace