Radana Korená pokračuje ve zdravotních katastrofách

Radana Korená pokračuje ve zdravotních katastrofách
Foto: archiv LFŠ  /  Radana Korená
Uherské Hradiště Kultura 25 / 07 / 2017

Filmovku zahájí se sešitou rukou

V pátek začíná Letní filmová škola, 43. ročník největšího nesoutěžního filmového festivalu v České republice, který potrvá do neděle 6. srpna. Se šéfkou organizačního týmu Radanou Korenou, ředitelkou Asociace českých filmových klubů i Letní filmové školy, jsme si povídali o letošním ročníku, zajímavostech a novinkách pro veřejnost...

Loni jste filmovku absolvovala se sádrou na noze. Letos se žádná katastrofa nepřihodila?

Vloni jsem si myslela, že už mám svůj vrchol za sebou, ale letos se laťka ještě zvýšila - 14 dní před začátkem festivalu jsem se musela kompletně přestěhovat - nešlo to přesunout. A tak letos budu opět festival zahajovat na hradišťské chirurgii, kam si musím jít nechat vytáhnout stehy ze zašité dlaně, která můj nápor odskákala letos. (smích) Ale naštěstí to není nic vážného...

Koncerty na Masarykově náměstí jste jistě udělali radost všem účastníkům, hlavně však Hradišťákům.
Je pro nás velmi důležité, aby pro všechny obyvatele regionu byla filmovka úžasnou oslavou filmu, kvalitní kultury, setkávání a léta podobně jako pro nás. A tak jsme kromě již tradičních letních kin připravili ve spolupráci s naším hlavním partnerem dva velkolepé koncerty Tatabojs a Vojty Dyka s B-side bandem.
 
Filmovka se už loni v doprovodných programech zaměřila na rodiny s dětmi - budete v tomto trendu pokračovat?
Novinkou je velké šapitó, kde bude probíhat po celou dobu festivalu celodenní program pro děti - kromě dílen, mnoha workshopů, filmů a divadel letos poprvé také interaktivní koncert Bombarďák Jirky Jelínka. Děti se budou učit animovat filmy, bubnovat, tancovat, hrát divadlo a spoustu dalších dovedností.

Loni si Hradišťáci stěžovali, že ceny u některých stánků
byly horentní. Je ve vašich možnostech alespoň trochu korigovat, aby krajíček chleba se sádlem opět nestál 40 Kč?
To skutečně úplně není v našich možnostech. Vždy se snažíme s provozovateli dohodnout, ale vzhledem k tomu, že musí zaplatit nájem stánku, své prodejce, ubytování na devět dnů, jsou ty ceny prostě takové.

Je čím dál složitější filmovou školu pořádat, nebo je to posledních pár let +/- obdobné?
Po stránce lidské je to lepší a lepší... opravdu krásné. Máme úžasný tým lidí, kteří už přesně ví, co je potřeba dělat, jsou ochotní filmovce věnovat jakékoliv množství svého času. Bez srdcařského nadšení by se tohle dělat nedalo. Druhá je stránka financí - zdražování všeho v Hradišti (nájmů, které platíme příspěvkovkám města, částky za všechny možné služby, které ve městě kupujeme - ubytování atd.), ale také licence filmů, překlady, technika, náklady na doprovodný program rostou každým rokem více a rychleji. Což je skutečně náročné a vysilující pro nás všechny. Potřebovali bychom daleko více peněz, abychom pokryli tyto rostoucí náklady, udrželi kvalitu a mohli hýčkat místní zajímavým off programem. Mrzí mě, že toto třeba nijak výrazněji nereflektuje Zlínský kraj, jehož finanční podpora pro filmovku je dlouhodobě skutečně nízká.

banner
autor: IVA PAŠKOVÁ
TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace