Rakev jsem zvětšil a udělal pohodlnější, usmál se BigBoss...

Rakev jsem zvětšil a udělal pohodlnější, usmál se BigBoss...
Foto: archiv kapely  /  Legendární BigBoss přijede v pátek se svou kapelou ROOT.
Uherské Hradiště Kultura 26 / 11 / 2019

Jiří BigBoss Valter nabádá, abychom zůstali hrdí - „Stay Proud!“

Kapela ROOT jedním z nejuznávanějších metalových těles České republiky, v jehož čele stojí Jiří BigBoss Valter - nejstarší, kontroverzní a legendami opředený zpěvák blackmetalové scény, který založil i českou pobočku Církve Satanovy. Spřátelené bandy Root & Törr to rozpálí v pátek 29. listopadu v klubu Mír.

Pro fanoušky ROOT přinášíme jako podzimní dárek rozhovor s tímto zajímavým frontmanem.

Stále se řídíte se pravidlem: každý se má tak, jak si zaslouží? Jak se tedy máte vy?

Když se ptali mého otce: pane profesore, jak se máte?, zamyslel se a odpověděl „blbře“. (úsměv) Nuže, já se mám tak, jak si zasloužím - to jest dobře v rámci mého věku. Ale řekl bych - evropskej průměr. Takže tak.

Když se ohlédnete za dosavadním životem - jak byste vlastně charakterizoval Jiřího Valtera a BigBosse?  

Jiří je mág, BigBoss je zpěvák, skladatel, spisovatel atd., a Valter to trochu odlehčuje a je šašek a bavič a provokatér a nasírač a také kamarád každého, kdo si to zaslouží. No a spolehlivý přítel svých přátel.

Nelitoval jste někdy, že jste legendou, a tudíž nemůžete žít život obyčejného chlápka - Jury Valtra, kterého zná jen pár přátel a sousedů?  

Jsem legenda? No prosím - není to pěkné? Kdo by netoužil být legendou? Mně se to líbí a nelituji toho, i když osobně, se za legendu nepovažuji. A navíc... když už je někdo legendou, tak je většinou po smrti. Doufám, že ještě nejsem po smrti, hehehe... Mívám občas stavy, kdy bych chtěl žít ještě aspoň sto let, a z toho mám stav,  že bych chtěl okamžitě zemřít... ale to hned přejde.

Opěvujete fantaskní zemi K?rger?s - čím vás okouzlila?

Vymyslel jsem si tuto zemi a Národ, jako protipól tomu hnusu a hnoji, který nazýváme země a lidstvo. Žijí tam krásné, upřímné a čestné Bytosti, které mají své hrdiny, své mágy, své báje a své životy. Je mi tam s nimi nádherně.

Kam jste dospěl ve svém vnitřním filozofickém hledání?

Každý je strůjcem svého vlastního života, štěstí i neštěstí.

Proslechlo se, že jste ukončil své působení v Církvi Satanově - pomyslné žezlo jste předal pražské pobočce, distancujete se od amerického směru a vedení - cítíte se být i nadále satanistou?
Prohlášení 666
Tak posouvám se opět o něco dál… o kousek blíže k oné Absolutní vesmírné magii. Mou prioritou je ovšem stále satanská filozofie, neboť té vděčím za vše, co znám a čím jsem. To, že dělám další krok, je jedna z mnoha předností satanismu - to jest, že vám ukáže cesty k mnoha jiným neprobádaným životním cestám a poznáním.
Nevysvětlujte si to tak, že zde již pro vás nejsem, nebo že jsem přestal existovat. Byl jsem zde, jsem zde a navždy zde pro vás budu. Na to nezapomeňte!! Chci jenom pro nás všechny hledat Novou cestu – Nový chrám pro Elitu.
A přijde čas, kdy vás všechny pozvu do Chrámu Satanova a položíme společně základy Nového vědění.
Je nutné hledat nové Cesty a nová Poznání, neboť jenom tak můžeme dosáhnout toho, o co nám všem jde - tedy úplného Vítězství!
Rozhodl jsem se tedy tuto cestu nastoupit - avšak již dávno jsem věděl, že k tomu jednou dojde, neboť jsem posedlý poznáváním nepoznaného. Touhou vědět, touhou mít „něco“ jiného. A připadá mi, že je zde již málo místa, jaksi těsno. Když se rozhlédnete, jistě pochopíte, co mám na mysli. Nestačí mi již jen reprodukovat a memorovat, chci tvořit a vymýšlet, popisovat nové… chci toho mnohem, mnohem více. A jednou to dokáži.
A spoléhám na vás všechny, že onen ohnivý vůz, který jsem rozjel a nasměroval, dovezete až k našemu společnému Cíli.

Jak jste chápal pojem slova Satan v sedmnácti letech a jak dnes, v sedmašedesát
i?
Stále stejně. Na tom se nic nemění. Je to životní a vesmírná energie, která nás pohání a provází životem až do smrti.

Měl jste v plánu založit Řád Podzemní Elity oslavující Absolutní vesmírnou magii. Podařilo se? Pro koho je určen a co v něm zájemci naleznou?  

Stále na tom pracuji.

Kromě Rootu jste také frontmanem brněnské kapely Big Boss Band - i tady platí, že hrajete hudbu založenou na geniální technice instrumentalistů a prapodivném pojetí zpěvu hlavního protagonisty?

Tak nějak. Hrajeme celkem často a vydávám alba. V prosinci vyjde moje páté album s touto kapelou. Jmenuje se „Než zemřu...“. Je nazpíváno česky a jsou to vlastně zhudebněné moje „Vzpomínky na hovno“.

Nemůžu si odpustit… Vzhledem ke svému věku - už jste rakev vyměnil za pohodlnější postel?
Nevyměnil. Pouze jsem tu rakev zvětšil a udělal pohodlnější. (smích) 

autor: IVA PAŠKOVÁ
TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace