Režisér Pokrevních bratrů Radek Balaš překonal rakovinu

Režisér Pokrevních bratrů Radek Balaš překonal rakovinu
Foto: Marek Malůšek  /  Režisér v akci!
Uherské Hradiště Kultura 20 / 02 / 2017

Režisér Radek Balaš patří neodmyslitelně ke Slováckému divadlu. Je podepsán pod všemi velkými muzikálovými hity - ať už šlo o Donaha!, které Tomáši Šulajovi vyneslo Thálii, o strhující muzikál Cikáni jdou do nebe, nebo o Pokrevní bratry, jež už rok a půl vyprodávají hlediště a diváci na konci pravidelně tleskají vestoje. Málokdo ale ví, že úspěšný režisér má za sebou velmi těžký život. V pátek o něm vyprávěl ve 13. komnatě, kterou odvysílala Česká televize.
    
Přežil jako jediný
V době, kdy studoval brněnskou konzervatoř, se u něj projevilo zhoubné onemocnění. Z osmi pacientů na pokoji jako jediný přežil. Přílišné zatěžování organismu tancem, stepem, hraním a dalšími divadelními činnostmi ohrožovaly Balašův život a lékaři jej od nich zrazovali. On si přesto postavil hlavu a nejenom, že nemoc porazil, dokázal se vyšvihnout na absolutní špičku u nás. Každá inscenace, pod kterou je podepsaný Radek Balaš, je zárukou úspěchu u diváků i u odborné kritiky,” říká Igor Stránský, jenž režiséra pro Slovácké divadlo objevil. A díky tomu se režisér Balaš v Hradišti cítí jako doma.

Třicet let spolupráce
Když mi při natáčení 13. komnaty položila redaktorka otázku, ve kterém divadle jsem vytvořil největší počet režií, pro odpověď jsem nemusel jít daleko. Je to totiž moje milé a milované Slovácké divadlo, se kterým spolupracuji už třicet let a spolupracoval jsem na dvacítce inscenací. Přijíždím sem jako na dovolenou. Mám tady kamarády, jsou zde špičkoví herci a jedineční diváci,” prohlásil Balaš.

40. repríza na spadnutí
Že to všechno dohromady skvěle funguje, potvrzují i Pokrevní bratři, které divadlo s úspěchem uvádí od předminulého listopadu s Yvettou Blanarovičovou, Tomášem Šulajem a Davidem Vaculíkem v hlavních rolích a mají před sebou čtyřicátou reprízu. Pro mnoho diváků jde o nejsilnější divadelní zážitek. Zájem je tak velký, že jsme už v lednu přidali dvě představení na květen a i ona jsou už téměř vyprodaná,” potvrzuje Markéta Kudeříková z marketingového oddělení.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace