„Říkám, že su z Prahy,“ směje se František Maňák

„Říkám, že su z Prahy,“ směje se František Maňák
Foto: Marek Malůšek
Uherské Hradiště Kultura 03 / 06 / 2020

V legendárních Rychlých šípech ztvárnil roli Štětináče

 V minulém týdnu se mladá posila Slováckého divadla opět po pauze vrátila na prkna, která znamenají svět, a to rovnou v legendárních Rychlých šípech, kde ztvárnila roli Štětináče. František Maňák je v angažmá na uherskohradišťské scéně už dva roky. V srdci Slovácka se cítí dobře a místní naturel je mu blízký.

 „Když se mě někdo ptá, odkud jsem, tak vždy rád odpovím: Já su z Prahy. A v tom si, myslím, je ukryté vše. Sice jsem se v Praze narodil, ale žili jsme tam jen do mých dvou let. Nejútlejší dětství jsem prožil v Lysicích a od mých sedmi jsme bydleli v Brně,“ prozrazuje představitel Laci v Její pastorkyni, že se s rodiči hodně stěhovali. Specifika Slovácka – víno, zpěv a kroje – ho proto po přestěhování do Uherského Hradiště až tak nepřekvapily.

 „I když je Slovácko pořád ještě něco jiného než Brno, myslím, že kdybych žil celý život v Praze, byl bych šokovaný víc. Místní naturel je mi velice příjemný!“ říká přesvědčivě.

 Jak získal František angažmá ve Slováckém divadle? 

„Dostal jsem nabídku hostování na roli Andrease Jammerweila v Tylově Fidlovačce režírované Zetelem. Asi jsem svou práci neodvedl až tak bídně, protože hned potom mi bylo nabídnuto angažmá!“

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace