Role po těhotné kolegyni převezme Tereza Hrabalová

Role po těhotné kolegyni převezme Tereza Hrabalová
Foto: Marek MALŮŠEK  /  Tereza přebere po těhotné kolegyni roli v pohádce a Kocourkov-Brod.
Uherské Hradiště Kultura 07 / 06 / 2019

Diváci Slováckého divadla se mohou po prázdninách těšit na „osvěžené“ obsazení inscenací Anička a bylinkové kouzlo a Kocourkov-Brod. Za Kláru Vojtková, která se těší na přírůstek do rodiny a brzy odejde na mateřskou dovolenou, do obou kusů nastupuje herečka Tereza Hrabalová.
„Měla jsem možnost si vybrat, do kterých inscenací po kolegyni Klárce Vojtkové mohu naskočit,“ říká herečka Tereza Hrabalová s tím, že ji čeká náročná příprava. „Na každou z inscenací se budu několikrát dívat na videu a přitom sledovat text, musím si zapisovat technické údaje, jako kdy přicházím a odcházím z jeviště, co u toho dělám a podobně. Udělám si i pohybovou osnovu. No a potom už mě čeká učení textu a písní a budu se je snažit s tím vším děním na jevišti spojit,“ popisuje herečka proces, který ji při přebírání rolí čeká.
„Myslím, že nejtěžší na záskocích je to, že mi chybí doba zkoušení. Ten měsíc a půl, kdy se inscenace krok po krůčku zkouší a herec si postupně přichází na svou postavu, to je asi nejdůležitější proces. Při záskocích na to není čas. Máte jednu nebo dvě zkoušky a zbylá příprava je jen na vás. Jinak se ale na záskoky po Klárce těším, protože jsou to hezké role a určitě mi mnohé přinesou do budoucna,“ dodává Tereza Hrabalová.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace