Rozhodně se nemíním ztratit

Rozhodně se nemíním ztratit
Foto: pas  /  Po krátké době přijíždí Marek na Slovácko.
Uherský Brod Kultura 05 / 04 / 2009

Marek Ztracený prožije Velikonoční neděli v Brodě

Marek Ztracený se narodil na Šumavě, vyrostl na Queenech a kromě sjezdovek ujížděl i na muzice. Nejdřív hrál na piano, pak zkoušel kytary, bicí, basu a nakonec skončil jako skladatel a zpěvák. Prorazil písničkou Ztrácíš, která se stala jednou z nejhranějších. Stal se objevem roku, vyrazil jako host na turné s Annou K.
Obklopil se skvělými muzikanty, se kterými přijede i na Velikonoční neděli do Uh. Brodu, kde zahraje společně s rockovou kapelou Street 69, punkovými Nohow a stoupající hvězdou Airfire.
Na skvělou show přijděte v neděli 12. dubna od 19.30 do sportovní haly.

Pocházíte ze Šumavy. Čím to, že jste vyměnil lyže za klavír?
Asi v pěti letech jsem viděl Freddieho Mercuryho, táta mi ho pouštěl na videu. Už tehdy mě to totálně fascinovalo, což byl asi jeden z prvních krůčků k hudbě. Samozřejmě jsem jako všichni ze Železné Rudy lyžoval a chtěl bejt i pilotem formule 1. Můj největší sen byl a pořád je hrát, zpívat bavit lidi, písničky skládat z pocitů a prožitků. Hodně se snažit.
Ve vzduchu voní jaro… jste zamilovaný?
Neprocházím zrovna zamilovaným obdobím... Rád bych, ale prostě asi ještě nepřišla ta pravá... snad brzy. Možná v Uherským Brodě:)
Je vaší největší inspirací láska a příběhy, které jste prožil?
Přesně tak. Neumím v textech moc lhát, takže je to vždycky o pocitech a náladách. Moc mi pomáhá ze všeho se vyzpívat. Je to skvělej pocit, když vidím, že tomu, co zpívám, někdo rozumí. 
V poslední době jste díky hitu Ztrácíš vystřelil jako kometa do světa českého showbusinessu, posbíral jste několik cen… Nebojíte se, že se taky jako kometa ztratíte z očí?  
Nic lepšího se stát nemohlo. Písnička Ztrácíš mi změnila život, ale uvědomuji si, že je to všechno jen začátek. To důležité teprve přijde a já se na to těším. Pamatuji si, jak mi psal před deseti měsíci manažer, že Evropa 2 se rozhodla nasadit Ztrácíš. Myslím, že jsem měsíc nespal, jak jsem byl nervózní:)
Je zvláštní, že si lidi pamatují hlavně Ztrácíš, i když můj druhý singl Něco končí byl ještě hranější. Dnes jsem slyšel poprvé v rádiu třetí singl Pohádky, to je moje nejoblíbenější písnička z desky, tak doufám, že se bude líbit.
Poskládal jste kolem sebe kapelu, dostal jste velmi výhodnou smlouvu od nahrávací společnosti - vypadá to na skvělý rozjezd. Dočkal jste se i nějakého zklamání?
Je to celé jeden velkej boj, ale právě to mě baví. Zklamání určitě přišlo, ale vzhledem k tomu, že si na žádné nemůžu vzpomenout, tak asi nic zásadního. Mám do všeho hroznou chuť .
Užíváte si popularity a zájmu mladých slečen? Nebo je vám spíš na obtíž?
Znám to zatím jen ze sympatické stránky. Jsem rád, že někoho zajímám, a mám vždycky radost, když někdo chce autogram nebo se vyfotit. Vždyť všechno, co se kolem mě děje, je hlavně jejich zásluha. Nebejt fanoušků, nejsem nic.
Vypadáte jako neviňátko, ale prý jste býval pěkný rošťák… zůstaly vám čertovské růžky dodnes?
Jo. (smích)
V začátcích vás ovlivnil táta rocker. Diskutujete s ním o vašich skladbách? Pomáhá vám svým názorem i dnes?
Jasně že jo, je to moje velká podpora. Umí mě i pěkně seřvat, ale spíš se tak pošťuchujem. On taky kdysi hrál, tak často srovnáváme, co je teď jiný. Mám radost, že rodiče vidí, že ta trpělivost, co se mnou měli, nepřišla vniveč. Mám skvělou rodinu.
Jedete turné s Annou K. Co vám spolupráce s Lucianou přinesla?
Zkušenosti! A velkej respekt.
S celou kapelou těch koncertů nebylo tolik a cítím, jak se s každým koncertem zlepšujeme. Kluci z kapely jsou třída. Martin Ledvina, Adam Koller a Ondra Vocilka, ty snad ani nemusím představovat. A velké díky Anně K., že nás vzala. Je ve fantastické formě a chová se k nám hrozně hezky.
V Uh. Brodě vystoupíte na velikonoční zábavě. Jak vůbec prožíváte velikonoční tradice a svátky vy?
Skoro vůbec. Párkrát jsem byl koledovat, ale většinou si z toho moc nepamatuju. Znáte to, ne?:)
Čím Broďany okouzlíte?
Hodně lidí je na koncertech překvapeno. Mají pocit, že zahrajeme dvě romantický písničky a konec. Ale je to jinak - u piana sedím jen chvílema a hrajem i rockovější písně! Nechte se překvapit! Doufám, že se budeme líbit. Rozhodně se na brodské publikum těším! 

autor: IVA TYMROVÁ
TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace