Rozhovor s Lukášem Pavláskem....

Rozhovor s Lukášem Pavláskem....
Foto: Llukáš Pavlásek
Uherské Hradiště Kultura 08 / 11 / 2022

Populární a všestranný Tydýt Lukáš Pavlásek, známý bavič, komik a spisovatel, protagonista nevšedního cestopisu, ale i finalista StarDance, přijede do kina Hvězda ve středu 9. listopadu od 19.00 s premiérou své nové zábavné talk show Planeta slepic!

Jaké vyhlídky má naše civilizace?

Takové jaké si je uděláme. To záleží na nás. Já jsem optimista a věřím,
že to lepší v člověku nakonec převáží a všechno dobře dopadne.
 
Máte nějaký zvláštní vztah ke slepicím?
Nemám. Název představení je parafrází na film Planeta opic. Tak je to taková drobná slovní hříčka, která zní zábavně. Ale na konci standupového speciálu se ukáže jakou slepice mohou mít v budoucnosti lidstva funkci. Jinak v představení jsou standupy a věcech, které známe všichni ze života.
 
Do jaké míry v pořadech improvizujete?
Málo. Mám představení ohrané a připravené tak z pětadevadesáti procent. Improvizace přijde z nějaké momentální situace nebo na reakci někoho v publiku. Ale jinak to musí být dobře připravené, aby to fungovalo za všech okolností.
 
Stalo se vám někdy, že jste se zasekl a na nic jste nemohl navázat? A pokud ano jak se z takové situace dá vybruslit?
To se může stát, že třeba člověk zapomene, ale jediné co pomáhá je mluvit dál a nějak se zas do toho dostanete. To je třeba chvíle té improvizace. Ale divák to nepozná.


Napsal jste tři díly humorné knihy o ajťácích – proč jste si vybral právě ajťáky?
Protože jsem chtěl napsat humornou knížku deníkovou formou a tohle mi přišlo jako dobré prostředí, kolem kterého se dá vystavět spousta komických situací.  A nakonec se mi to tak zalíbilo, že ty knížky vznikly tři. Ale hlavně píšu knížky pro děti. Teď bych divákům doporučil svou novou knihu Bláznivá škola.

Co vás osobně dokáže rozesmát?
Toho je spousta. To nejde říci tak jednou větou. Mám třeba rád když je dobrá atmosféra někde na výletě nebo v hospodě s kamarády. Tam padá spousta hlášek, to se pak člověk směje furt.

autor: Iva Pašková

Tagy článku

TOPlist