Ruská režisérka děsí herce: Rekreační středisko skončilo!

Ruská režisérka děsí herce: Rekreační středisko skončilo!
Foto: archiv divadla  /  Postrach divadelníků - OXANA.
Uherské Hradiště Kultura 31 / 05 / 2012

„Věděli jsme, že to bude náročné, ale že se po týdnu zkoušení budeme cítit tak, jako bychom zkoušeli měsíc, to jsme nečekali,“ shodují se herci poté, co začali s renomovanou ruskou režisérkou Oxanou Smilkovou připravovat slavný Čechovův Višňový sad. „Herecký gulag je zpátky,“ přivítala divadelníky na první zkoušce režisérka a všem zatrnulo. Měla pravdu.
„Je vidět, že paní režisérka je prací absolutně pohlcená. Nejraději by zkoušela od rána do večera, vůbec nechápeme, kde bere tu energii. Hned třetí den jsme běhali po zkušebně, hráli hru na lovce a zvířata, do toho David Vacke hrál na foukací harmoniku Ach, synku, synku tak dlouho, až málem omdlel a Oxana volala: ´Přidejte, rekreační středisko skončilo!´,“ vybavuje si jednu z náročných zkoušek herec Josef Kubáník.
Zároveň ale přiznává, že výsledky uznávané režisérky patří k tomu nejlepšímu, co je u nás k vidění. A nejenom u nás. Oxana Smilková vytvořila celou řadu vynikajících inscenací v Moskvě, Berlíně i v Londýně a pro Slovácké divadlo je ctí, že přijala nabídku nastudovat další novinku s jeho herci. „Dělám jenom tam, kde jsou dobří herci a dobré publikum. Ve Slováckém divadle je obojí,“ potvrdila lámanou češtinou slavná ruská režisérka.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace