Rychlé šípy čeká neuvěřitelná 400. repríza

Rychlé šípy čeká neuvěřitelná 400. repríza
Uherské Hradiště Kultura 12 / 06 / 2014

Ve Slováckém divadle se očekává dramatické úterý. Proč? Od osmi hodin se začnou prodávat lístky na zářijová představení. Jednu z velkých bitev svedou zájemci o vstupenky na jubilejní 400. reprízu nejúspěšnější komedie na Moravě Rychlé šípy.
„Ano, Rychlé šípy budeme hrát už po čtyřsté. Přijde nám to neuvěřitelné. Vzpomínám si, že když jsme slavili třístovku, říkali jsme si, kolik repríz asi ještě přidáme, a vida, je z toho další stovka,“ usmívá se představitel Rychlonožky Tomáš Šulaj. „Je to ale čím dál těžší. Když nám bylo okolo pětadvaceti let, šlo nám to předstírání, že je nám patnáct, snadněji. Teď už nám táhne na čtyřicet,“ počítá herec a slibuje na polovinu září velkolepou oslavu. „Zase pro diváky nachystáme nějaké překvapení, pozveme hosty a ten velký rekord si pořádně užijeme,“ dodává.
Jen pro připomenutí - jubilejních oslav se pravidelně účastní i skutečný Jindra Hojer, podle kterého Jaroslav Foglar pojmenoval jednoho z hochů Rychlých šípů a jenž letos o prázdninách oslaví devadesáté narozeniny. „Pokud to panu Hojerovi zdraví dovolí, budeme moc rádi, když opět přijede. Bude to pak dvojnásobná oslava,“ přeje si ředitel Igor Stránský.
Vstupenky na jubilejní 400. reprízu Rychlých šípů se začnou prodávají od 8. června, samotné představení je pak naplánováno na středu 17. září.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace