Rychlé šípy možná rozesmějí i černou paní z Buchlova

Rychlé šípy možná rozesmějí i černou paní z Buchlova
Foto: archiv divadla
Buchlovice Kultura 28 / 06 / 2010

„Hlavně to neříkejte Davidovi, ať si nevymyslí nějakou odvetu,“ takové a podobné věty padají často v zákulisí na hradě Buchlově, kde herci Slováckého divadla tradičně hrají nejoblíbenější kusy a zároveň vítají tolik očekávané prázdniny. Atmosféra je totiž daleko uvolněnější než v divadle. Divadelníci toho patřičně využívají a diváci se náramně baví. Nejinak tomu bude i letos.
Od středy do neděle bude probíhat 12. ročník Buchlovského divadelního léta. Volba letos padla na dvojici komedií. Rychlé šípy, jež k hraní na hradě patří už několik let, doplní komedie Naši furianti.
Buchlovská představení jsou velmi podobná těm silvestrovským, kdy je morálka poněkud uvolněnější, přiznává s úsměvem herec a mluvčí divadla Josef Kubáník. „Neznamená to, že představení jsou horší kvůli mnohým improvizacím. Naopak! Mnozí diváci tvrdí, že jsou daleko zábavnější.“ Blížící se prázdniny zkrátka dělají své.
„Vstupenky jsou téměř vyprodané. Je vidět, že diváci si hraní na Buchlově oblíbili a že se těší,“ říká Marie Svozilová z programového oddělení divadla s tím, že z více jak 1600 lístků je volných už jen několik desítek. „Každý chce být u toho, když herci zahajují prázdniny, stojí to totiž za to,“ uzavírá. Představení na Buchlově začínají od středy do neděle vždy ve 20.30.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace