Rychlé šípy oslaví 10. narozeniny

Rychlé šípy oslaví 10. narozeniny
Foto: archiv divadla
Uherské Hradiště Kultura 13 / 09 / 2010

Hercům ve Slováckém divadle se nějak zalíbilo oslavovat. Po velkolepých narozeninách Květy Fialové se pouštějí do dalších. Tentokrát bude slavit Mirek Dušín a jeho kamarádi - ano, nejslavnější uherskohradišťská komedie Rychlé šípy je na prknech k vidění už desátý rok.
„Často se opakuje, že Rychlé šípy vznikly díky burčáku, při kterém herce napadaly ty nejlepší vtipy. Ano, je to pravda. Už se ale zapomíná na to, že díky Rychlým šípům se Slovácké divadlo dostalo do celorepublikového povědomí a všechny další inscenace byly přijímány s velkým očekáváním, s čím zase slováčtí divadelníci přijdou,“ zamýšlí se představitel Dlouhého Bidla a mluvčí divadla Josef Kubáník. „Proto bychom oslavami chtěli poděkovat všem, díky kterým můžeme opakovat, že patříme ke špičce u nás,“ dodává Josef Kubáník a připomíná, že Rychlé šípy s téměř 350 reprízami, ale i další tituly, jakými jsou třeba komedie 1+2=6, muzikál Donaha! a další, patří k nadprůměrně reprízovaným hrám v porovnání se všemi tzv. regionálními divadly v republice.
Oslavy budou ale hlavně plné legrace a nadsázky. V tom je totiž hradišťská scéna nedostižitelná. Umí si ze sebe vystřelit a dělá to s radostí a s noblesou. Diváky tak čeká speciální narozeninová verze Rychlých šípů, ale i scénka v cizím jazyce, který si publikum samo vylosuje, divadelníci intenzivně jednají s tajným hostem, jenž by měl do Hradiště přijet, i s herci, kteří komedií za deset let prošli. Nebude se zapomínat ani na charitu a závěr představení tak bude patřit tradiční dražbě některých kostýmů a rekvizit.
„Hrát Rychlé šípy je radost. Jen se nám stále hůře diváky přesvědčuje, že je nám pořád šestnáct let,“ usmívá se třiatřicetiletý představitel Jindry Hojera David Vaculík.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace