Rychlé šípy v Národním divadle

Rychlé šípy v Národním divadle
Foto: Marek Malůšek
Uherské Hradiště Kultura 22 / 01 / 2016

Komedie Rychlé šípy je na repertoáru Slováckého divadla už šestnáctým rokem. Herci ji uvedli v desítkách divadel, na Hradě i ve sportovní hale. Nyní ale dostali nabídku, která nepřichází každý den. Zahrát si je v historické budově Národního divadla Brno.
Mirek Dušín své kamarády představí hledišti s téměř osmi stovkami diváků 12. května, vstupenky jsou už v prodeji a téměř polovina z nich je vyprodaná. Divadelníci slibují, že 425. reprízu unikátnímu prostoru i tentokrát, jak je jejich zvykem, náležitě přizpůsobí. Rychlé šípy nejsou Hamlet, můžeme improvizovat a děláme to moc rádi. Každé představení je tak trochu jiné a v tom je jejich kouzlo,” zamýšlí se představitel Jindry Hojera David Vaculík.
Brněnští hostitelé si uvědomují, že přivítají opravdu výjimečnou podívanou, a po skončení představení pro diváky připraví ochutnávku dvanácti nejlepších vín včetně Cuvée Slovácké divadlo. Na to se těší především Bratrstvo kočičí pracky. Určitě si dáme, my jsme totiž záporné postavy, my můžeme. Jsem ale zvědavý, jak bude alkohol hochům z Rychlých šípů zakazovat Mirek Dušín,” směje se Josef Kubáník, který představuje Dlouhé Bidlo. Vstupenky na mimořádné představení Rychlých šípů je možné zakoupit na webu Národního divadla Brno.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace