Rychlé šípy vynesou Haiti téměř sto tisíc!

Rychlé šípy vynesou Haiti téměř sto tisíc!
Foto: archiv divadla
Uherské Hradiště Kultura 03 / 02 / 2010

Léčba vážných poranění, amputace, pooperační, ale i psychologická péče - na to všechno čekají na Haiti. Kruté zemětřesení převrátilo život už tak chudé země úplně naruby a pomoc je potřebná jako sůl. Uvědomili si to i divadelníci Slováckého divadla a na úterý 9. února připravili bohulibý projekt - zcela mimořádné představení komedie Rychlé šípy, jehož celý výtěžek poputuje postiženým Haiťanům.
„Slovácké divadlo bylo vždy tím, které jen nemluví, ale především koná. Díky tomu jsme už zorganizovali několik projektů a pomohli jak kolegům postiženým povodněmi, tak dětem v uherskohradišťské nemocnici, ale také těm v daleké Africe,“ vyjmenovává aktivity divadla herec a mluvčí Josef Kubáník s tím, že za vším většinou stály Rychlé šípy. „Je to vlastně logické. Kdo jiný by měl pomáhat, když ne Mirek Dušín a jeho kamarádi? A my máme jejich nejúspěšnější divadelní provedení v celé zemi. Takového potenciálu musíme využít,“ dodává a poukazuje na to, že herci neváhali se souhlasem ani minutu, a to navzdory tomu, že je v sobotu čeká premiéra. „Když jde o dobrou věc, jde únava stranou,“ shodují se.
Zájem o Rychlé šípy je takový, že stačily pouhé dva dny a bylo vyprodáno. Téměř 100 000 korun tak poputuje na konto Lékařů bez hranic. „Je to velmi vysoká částka, všem děkujeme. Slovácké divadlo je snad první, které se rozhodlo pomoct, všechno rovnou zorganizovalo a podařilo se mu vybrat tolik finančních prostředků,“ těší se z úspěchu Dušan Brinzanik z Lékařů bez hranic, který s kolegy osobně do Hradiště přijede, aby hercům za jejich vstřícnost poděkoval. Uherskohradišťští divadelníci mají radost a slibují, že budou v dobročinných projektech pokračovat.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace