Rytmus z Kontrafaktu poodhalí duši

Rytmus z Kontrafaktu poodhalí duši
Foto: Tempos
Uherské Hradiště Kultura 05 / 10 / 2020

Patrik Vrbovský alias Rytmus je v Československu nejznámějším, ale i nejkontroverznějším rapperem, který založil kapelu Kontrafakt a stál za řadou neuvěřitelných projektů. Jedním z nich je i dokument Tempos, který v úterý 6. října v kině Hvězda poodkryje 30letou Rytmusovu kariéru od nuly až na úplný vrchol. „Žil jsem Ameriku na Slovensku. Hip hop byla jediná karta, na kterou jsem vsadil,“ přiznává Rytmus ve filmu Tempos.

Na osm let do svého života vpustil kamery, aby zachytily jeho „ozajstný život“ i s jeho vzestupy a pády, zklamáním, ambicemi, překážkami, překračováním hranic a nepochopením nejbližších. Film mapuje počátky a postupné formování československé hiphopové scény.

Tempos není rodinným medailonkem, ale příběhem, který Rytmus vypráví s pomocí jedinečných a nikdy nezveřejněných záběrů a za přispění řady dalších muzikantů, kteří během dlouhé doby zkřížili jeho cestu.

Vedle historie jednoho hudebního žánru u nás je Rytmus: Tempos osobní film. Rytmus v něm odhaluje zákulisí, nečekané nástrahy a zklamání, které v kariéře zažil. Přiznává situace, které ho změnily a posílily do dalšího boje se životem. Důležité momenty Rytmusovy kariéry jsou pojaty jako hrané rekonstrukce, v nichž hlavní postavu zastupují v různých dobách hned dva dvojníci.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace